Yatırım yapmaya başla!

Kia’nın Bir ABD Bayisi 2019 Cadenza’nın Tesla Model 3’ten Daha İyi Olduğunu Söylüyor!

Kia'nın ABD Brandon bayisi reklam kokan hareketlerle Cadenza Sedan'ın Tesla Model 3'ten daha avantajlı olduğunu iddia ediyor.
Kia’nın Bir ABD Bayisi 2019 Cadenza’nın Tesla Model 3’ten Daha İyi Olduğunu Söylüyor!

2010 yılında lüks Opirus’un yerini alan Kia Cadenza, markanın bir bayisi tarafından büyük bir iddianın konusu oldu. Genellikle Güney Kore, ABD, Kanada, Çin, Brezilya ve Orta Doğu ülkelerine gönderilen diğer ismiyle K7, Tesla Model 3’ten daha iyi ve avantajlı olduğuna dair karşılaştırması yapıldı. Alımlı bir karoser yapısıyla 2017 yılında ikinci nesline kavuşan Cadenza, gerçekten Model 3’ten daha mı iyi?

Brandon Kia, teknik katalogları yan yana koyarak kendi aracıyla elektrikli otomobillerin öncüsü Tesla’nın giriş modelini satı satır karşılaştırmış. Normal olarak aklınızdan fosil yakıtlı bir otomobille tamamı elektrikli araç neden karşı karşıya getirilir ki diye de bir soru gelebilir. Bakalım Güney Koreli şirketin ABD bayisinin iddiaları nelermiş.

İşin aslı bu iki otomobil normalde kıyaslanacak statüde değil.

Kavram ve insanların hizmetine sunulurken amaçları aynı olsa bile farklı tarafları temsil ediyorlar. Ancak bu sedan kapışmasının bayi için iyi bir reklam konusu olduğunu düşünüyoruz. Araç alacak kişiler “35.000 dolarlık Tesla Model 3 elektrikli, otonom özellikli ve güvenlidir” diye kalıplaşmış düşünceler yerine, daha avantajlı olabilecek bir Kia aracı için yönlendirme yapılmış.

Koreli bayi ilk avantajlı olduğu kısma, sürüş menzilini eklemiş.

Günümüzde araç menzilli yeterli seviyede gibi gözükse de henüz benzin veya dizel motorlu araçların ulaştığı rakamlardan çok uzaktalar. Cadenza ile tam dolu depo ile 681 km yol alacağınız söylenirken, Model 3 ile sadece 352 km gidebilirsiniz deniyor.

Ve yakıt bittiği zaman Cadenza’yı tekrar full depoya getirmenin daha kolay olduğu aktarıldı. Yani Model 3’ün elektrik şarj istasyon ağının henüz yaygın olmadığı ve yolda kalabileceğiniz söylenmek isteniyor.

Kia Cadenza’yı göklere çıkartan Brandon, standart özellikler için de üstün olduğunu söylüyor.

2019 Kia Cadenza; otomatik bagaj sistemi, kapitone deri döşeme, elektrikli sunroof, surround görüş kamerası ve sayılmayan birçok özellik…Saydıklarımız Tesla Model 3’te olduğunu biz biliyoruz.

Yine tekrarlayacak olursak, güzel bir pazarlama taktiği ile karşı karşıyayız. İnsanlara bir anlık acaba? sorusunu bile kafalarına yerleştirmek, en azından bayiye çekmek için yeterlidir. Sizce aracını tamamen farklı bir sınıf ve amaca hizmet eden bir otomobille karşılaştırmasının yapılmasını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum