Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Kapılarını Ukrayna’ya Açıyor! 100 Bine Kadar Mülteci Alacak

ABD hükümeti, Rusya'nın işgalinden kaçan 100 bine kadar Ukraynalıyı ülkeye kabul edeceğini duyururken milyar dolarlık yeni yardım açıkladı.
ABD Kapılarını Ukrayna’ya Açıyor! 100 Bine Kadar Mülteci Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Duyuru, ABD Başkanı Joe Biden’in Brüksel’de NATO müttefikleriyle yaptığı görüşmeyle aynı zamana denk geldi. Açıklamada ABD’ye gelmek isteyen Ukraynalılar için mülteci yerleştirme programı dahil olmak üzere tüm yasal yolların kullanılacağı söylendi.

Ukrayna ve çevre bölgeye yönelik yeni insani, kalkınma ve demokrasi yardımı kapsamında ABD, maddi paket de açıkladı.

Açıklamada; “Amerika Birleşik Devletleri, Avrupalı ortaklarımızla yakın işbirliği içinde çalışarak Ukrayna’ya insani yardım, demokrasi ve insan hakları yardımında tek başına en büyük bağışçı olmaktan gurur duyuyor.” ifadelerine yer verildi.

Başkan Putin’in saldırganlık savaşından etkilenenlerin yiyeceğe, temiz suya, barınağa ve tıbbi bakıma erişebilmeleri konusunda kararlı olan ABD, Ukrayna’nın komşuları ve Avrupa Birliği’nin milyonlarca mülteciyi karşılama çabalarını desteklediğini aktardı.

Bugün ABD, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından etkilenenlere insani yardım için 1 milyar dolardan fazla yeni finansman sağlamaya hazır olduğunu duyurdu. Ayrıca Ukrayna ve komşularına demokrasi ve insan hakları için 320 milyon dolarlık ek bir fon sağlanacağı belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu