Yatırım yapmaya başla!

ABD Kaliforniya Yangını ve Sorumlu Tutulan PG&E Corp.

Riskli orman alanındaki elektrik hattını yöneten şirket PG&E, bakım çalışmalarını geciktirmesi ile yangınların sorumlusu olarak gündeme geldi. Ayrıntılar şöyle;
ABD Kaliforniya Yangını ve Sorumlu Tutulan PG&E Corp.

PG&E Corp. Beş yıl boyunca Kaliforniya tarihinin en ölümcül yangınının arkasındaki ana şüpheli olan, asırlık yüksek voltajlı iletim hattının güvenli bir şekilde elden geçirilmesini geciktirdiği gündeme geldi.

Şirket regülatörlere (2013 yılından beri), Caribou-Palermo adlı hattaki birçok kulenin, telin ve donanım parçasının değiştirilmesini planlıyor. Yine 2014, 2015 ve 2016 yıllarında projeyi teklif etmesine rağmen her yıl erteledi. Şirket Haziran 2018’de işe başlamayı ve aynı yılın sonlarında bitirmeyi planlıyordu, ancak yine başlamadı.

8 Kasım 2018’de, Güneşin doğusundan önce Paradise Calif. yakınlarındaki Caribou-Palermo hattından bir tel koptu ve onu destekleyen metal kulede bir elektrik kaçağı yarattı. Birkaç dakika sonra, bir PG&E çalışanı hattın altında çeyrek dönümlük bir yangın tespit ettiğini açıkladı. Birkaç saat içinde, Kamp Ateşi olarak bilinen şey Cenneti yok etti ve 85 kişiyi öldürdü. Kaliforniya yangın müfettişleri yangının nedenini henüz belirlemedi.

PG&E Riskli Bölgedeki Ağı Yönetiyor

Yangın Riski Yüksek Bölgenin Ağ Yönetimi PG&E'dePG&E geçen haftaki spot onarımların ardından çıkan yangının çizgiyi yeniden başlattığını söyledi. Hat, Aralık ayında yakın bir denetime tabi tutulmuştu; ketenler yıllardır ilk kez bazı kulelere tırmanıyordu. Denetim ek sorunları ortaya çıkardığını belirterek, şirketin tüm hattını kapattı ve ne zaman hizmete başlayacağına dair hiçbir tahminde bulunmamıştı. (PG&E’nin Caribou-Palermo hattının bakım projesindeki gecikmeleri daha önce bildirilmemiştir ve şirketin hattını kapatma kararı da alınmamıştı.)

Şirket çoğu orman yangını riski altındaki kırsal bölgelerden oluşan geniş bir enerji hattı ağını işletmekte. PG&E, Caribou-Palermo hattının revize edilmesinin beklenmedik bir şekilde karmaşık olduğunu kanıtladı ve hala 1921 yılında faaliyete başladığından beri kullanımda olan eski kuleleri ve donanımlarını değiştirmeyi planladığını söylemişti. (Yıllardır söylenenlerin yapılmaması, kısmen federal bir ormana zarar verilmesine izin vermemekle ilgili mühendislik zorluklarından kaynaklıydı.)

Yine, Yeni Bir Söz!

PG&E'den Bir Açıklamada Yeni Bir SözCaribou-Palermo hattı, Kaliforniya’nın orman yangını hesaplaşmasının bir parçası olarak görüldü. Devletin en büyük faydası, son yıllarda şirketin hizmet bölgesini tarayan bir dizi ölümcül janttan sonra incelemenin merkezinde yer alıyordu. Kaliforniya yangın müfettişleri, şirketin ekipmanının 2017’de 22 kişiyi öldüren olayda rol oynadığını belirledi.

PG&E, bu yıl İcra Kurulu Başkanı Geisha Williams’ın istifasını kabul etti, Yönetim Kurulu’nun yarısından fazlasının yerini aldı, yüzlerce davadan borç beklentisiyle yeniden yapılanmaya başladı ve iflas koruması için başvuruda bulundu. Ekipmanın yangınları tetiklemesini önlemek için daha fazla şey taahhüt etti ve şimdi yüksek yangın riskli dönemlerde topraklarının geniş bir kesiminde elektrik hatlarını proaktif olarak kapatmayı düşünmeyi planlamakta.

PG&E sözcüsü Lynsey Paulo, “PG&E değişim çağrısını duydu ve kaynaklarımızı riski azaltmaya ve sistemimizde güvenliği arttırmaya odaklanarak harekete geçmeye karar verdi.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum