Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD ISM İmalat PMI Temmuz’da Artış Beklentisinin Aksine Geriledi

Günün beklenen ABD verisi olan ISM İmalat PMI açıklandı.
ABD ISM İmalat PMI Temmuz’da Artış Beklentisinin Aksine Geriledi

Institute for Supply Management (Tedarik Yönetimi Enstitüsü) verilerine göre ABD İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Temmuz’da 59,5’e geriledi.

Beklenti 60,9’a hafif yükseliş yönündeydi.

Haziran’da rakam 60,6’ya düşerek beklentilerden sert gerilemişti.

ABD ISM İmalat Temmuz
Kaynak: ISM

Bununla birlikte rakam beklentileri karşılamasa da imalat sektöründeki ekonomik faaliyet büyümeyi sürdürdü. Genel ekonomi de art arda 14. ayda büyüme kaydetti.

Yeni siparişler endeksi, Haziran ayındaki yüzde 66’lık okumadan 1,1 puan düşerek yüzde 64,9’a geriledi.

Üretim endeksi, yüzde 60,8 olan Haziran okumasından yüzde 58,4’e düştü. Fiyatlar endeksi, Temmuz 1979’dan bu yana endeksin en yüksek değeri olan yüzde 92,1’lik Haziran seviyesinden yüzde 85,7’ye indi.

ISM Başkanı Timothy Fiore, panelistlerin şirketlerinin ve tedarikçilerinin artan talep seviyelerini karşılamak için mücadeleye devam ettiklerini bildirdiklerini söyledi.

Üçüncü çeyreğe girerken imalat ekonomisinin tüm segmentlerinin, rekora yakın hammadde tedarik süreleri, kritik temel malzemelerin devam eden kıtlığı, artan emtia fiyatları ve ürünlerin taşınmasındaki zorluklardan etkilendiğini belirtti.

İşçi devamsızlığı, parça kıtlığı nedeniyle kısa süreli duruşlar ve açık pozisyonları doldurmadaki zorluklar, üretim-büyüme potansiyelini sınırlayan sorunlar olarak kaldıSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum