Yatırım yapmaya başla!

ABD ile Çin Küresel Büyümede Ciddi Bir Yavaşlamaya Neden Olacak!

İngiltere'nin önde gelen isimlerinden Adair Turner, ABD ile Çin'in küresel büyümede yavaşlamaya yol açacağını söyledi. Detaylar şöyle;
ABD ile Çin Küresel Büyümede Ciddi Bir Yavaşlamaya Neden Olacak!

Eski İngiltere Finansal Hizmetler Otoritesi (Financial Services Authority – FSA) Başkanı Adair Turner, İtalya’daki Ambrosetti Forumu’nda küresel ekonomi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Buna göre Turner, “ABD’deki Trump genişlemesinin büyük ölçeği, ABD’deki faiz oranlarında tahminlerimizden daha hızlı bir artışa neden olacak enflasyon doğurucu baskılara neden olabilir” diyerek Çin’in küresel ekonomiyi nasıl etkileyebileceği yönünde görüş bildirdi. İngiltere’nin önde gelen finans uzmanlarından olan Adair Turner, ABD ve Çin’in izlediği ekonomik politikaların küresel büyümede bir yavaşlamaya neden olabileceğini söyledi.

Söz konusu haberde, ABD’deki ekonomik büyümenin 2018’de sağlam kalırken dünyanın geri kalanının büyük bir kısmında bozulmaların yaşandığı bildirildi.

Eski İngiltere Finansal Hizmetler Otoritesi (Financial Services Authority - FSA) Başkanı Adair Turner2017 yılındaki güçlü ve senkronize küresel büyümenin, özellikle de Washington ile Pekin arasındaki ticaret gerilimlerinin artmasıyla, finansal piyasaları sınırda tutarak çeşitli bir görünüme yol açtığı belirtildi. Yatırımcıların ayrıca 2017 yılında Trump tarafından başlatılan ABD vergi kesintileri paketinin ekonomiyi nasıl etkilediğini görmek istedikleri kaydedildi.

Bu noktada; Adair Turner Trump’ın geniş ölçeğinin ABD’deki faiz oranlarında tahminlerden daha hızlı bir artışa neden olacak enflasyon doğurucu baskılara yol açabileceğini söyledi.

Eski FSA Başkanı Küresel Büyüme Yorumuİngiltere Finansal Hizmetler Otoritesi’nin eki başkanı Turner, ayrıca Çin’in ekonomisini, genel olarak üretimden tüketime doğru ilerleyen yeniden dengeleme çabalarının, küresel ekonomik büyümede yavaşlamaya neden olabileceğini dile getirdi. “Bu ikisi birlikte, 2020 yılında küresel ekonomide büyük bir yavaşlamaya neden olabilir” diyen Turner, sonrasında Avrupa ekonomisinde yavaşlama yaşanacağını ve bunun büyük ihtimalle İtalya’da ortaya çıkacağını söyledi.

İtalyan hükümet borcunun İtalya ekonomisi devam ettiği takdirde sürdürülebilir olduğunu vurgulayan Turner, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Eski FSA Başkanı ABD ile Çin Küresel Büyüme Etkisi YorumuBu noktada, İngiliz finans dünyasının önde gelen isimlerinden Turner’ın yorumları akıllara daha önceki finansal kriz uyarılarını getirdi. Keza Mart ayında Bill Gates de benzer yorumlarda bulunmuş, yaşananların 2008’deki gibi başka bir finansal krize işaret ettiğini söylemişti.

Bill Gates’in yanında dünyanın en ünlü yatırımcılarından George Soros da yeni bir krize doğru gidildiğini dile getirmiş, Trump’ın İran’la yapılan nükleer anlaşmasından çekilmesine vurgu yapmıştı. Doların gücünün gelişen piyasa para birimlerindeki yükselişi kestiğini ifade eden Soros, bunun Avrupa ekonomisini ve diğer piyasaları kesinlikle bozacağını kaydetmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum