Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD ile BAE Arasında 100 Milyar Dolarlık Anlaşma!

ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında 100 milyar dolarlık stratejik ortaklık anlaşması imzalandı. Beyaz Saray'a göre bu, Başkan Biden için büyük bir başarı...
ABD ile BAE Arasında 100 Milyar Dolarlık Anlaşma!
HABER GİRİŞ

ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 100 milyar dolarlık temiz enerji yatırımını teşvik etmek için stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşmanın, 2035 yılına kadar 100 gigawatt temiz enerji geliştireceği söylendi. Abu Dabi Uluslararası Petrol Konferansı ve Fuarı’ndaki (ADIPEC) enerji konferansı sırasında imzalandı.

2035 yılına kadar 100 gigawatt temiz enerji geliştirmek için 100 milyar doları harekete geçirecek stratejik bir ortaklığın imzalandığını duyurdu.

Temiz Enerjiyi Hızlandırma Ortaklığı’nın (PACE) dört ana direği kapsadığı belirtildi. Bunlar; temiz enerji inovasyonu ve tedarik zincirlerinin geliştirilmesi, karbon ve metan emisyonlarını, nükleer enerji ile endüstriyel ve ulaşımda karbonsuzlaştırmayı yönetmek olarak açıklandı.

BAE’nin devlet haber ajansı WAM tarafından yayınlanan bir hükümet açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İş birliği, BAE ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki yakın dostluk çerçevesinde gerçekleşiyor. Her iki tarafın da enerji güvenliğini artırmak ve iklim eyleminde ilerlemeyi ilerletmek için çalışma taahhüdünü onaylıyor.”

GCM Yatırım Banner

Beyaz Saray, yeni ortaklığı ABD Başkanı Joe Biden’ın iklim gündemi için büyük bir başarı olarak nitelendirdi. “Bugün Başkan Biden’ın küresel bir temiz enerji geleceği ve uzun vadeli enerji güvenliği sağlama konusundaki derin bağlılığını bir kez daha gösterdi.” dendi.

Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin temiz enerjiye ve azalmayan fosil yakıtlardan uzak bir geçişi sağlamak için sağlam bir ortaklık kurdukları belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın