Yatırım yapmaya başla!

ABD Hükümeti Vatandaşlarına 1000 Doların Üzerinde Yardım Dağıtacak

Koronavirüsün vatandaşın omzuna bindirdiği ekonomik yükü hafifletmek için ABD hükümeti 1000 dolarlık çek göndermeyi planlıyor.
ABD Hükümeti Vatandaşlarına 1000 Doların Üzerinde Yardım Dağıtacak

Çin’den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs 200 bine yakın kişide pozitif çıktı. 81 bin 960 kişi tedaviye olumlu yanıt verip taburcu olsa da toplam can kaybı 7 bin 954’e ulaştı. Amerika’da bu sayı 55 olarak bildirildi.

Birçok şirketin faaliyetlerine ara vermesiyle küresel anlamda üretim ve ticaret akışı büyük ölçüde azaldı. ABD hükümeti koronavirüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için vatandaşlarına yardım paketini duyurdu.

Amerikan vatandaşlarına dağıtılacak yardım ve alınacak tedbir kapsamında 1 trilyon dolar harcanması planlanıyor.

ABD Vatandaşlara YardımABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs konusunda güçlü adımlar atmak istediklerini belirtti. Ülkede vaka sayısı 6 bin 496’ya ulaşmış durumda. Dünyanın her yerinde hız kesmeden yayılan Kovid-19 ekonomi üzerinde baskıları da artırmaya devam ediyor.

Seyahatlerin iptal edilmesi ve önemli hava yolu şirketlerinin uçaklarını yere indirmesi bu sektöre de büyük darbe vurdu. Şu an hava yolu şirketlerinin durumunun 11 Eylül’den çok daha kötü olduğu belirtiliyor. Başkan Trump, salgının ekonomiye olan etkilerini azaltmak için ücret vergisinde indirime gidilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Turizm sektörünün desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Trump, vatandaşlarda 1000 doların üzerinde doğrudan ödeme yapılabileceğini ve bu seçeneğin değerlendirildiğini aktardı.

ABD Merkez Bankası (FED), Piyasa Yapıcılara Tanınan Kredi Kolaylığı (PDCF) uygulamasını başlatacağını duyurdu.

FED Kredi KolaylığıFED ekonomiyi desteklemek için her gün yeni bir karar açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya 5 trilyon dolar likidite akışı sağlayacağını duyurmuş ve faiz oranında indirime gitmişi. Şimdi de şirketlerin ve hanehalkının kredi ihityacını desteklemek için bir kolaylığı devreye sokuyor.

Yapılan açıklamada söz konusu uygulamanın piyasaların iyi bir şekilde işlemesini destekleyeceği ve kredi olanağı sağlayacağı bildirildi. 20 Mart’ta  başlayacak olan uygulamanın 6 ay boyunca geçerli olacağı açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum