Yatırım yapmaya başla!

ABD Hisse Vadelileri Düşerken, Netflix Açılış Öncesinde %10 Değer Kaybetti

ABD hisse senedi vadelileri, kazanç raporlarına yönelik endişelerle düşerken, Netflix açılış öncesi işlemlerde yüzde 10 değer kaybetti.
ABD Hisse Vadelileri Düşerken, Netflix Açılış Öncesinde %10 Değer Kaybetti

ABD piyasalarında şirketlerin üç aylık kazanç raporlarına yönelik endişeler devam ediyor. Ülkenin en büyük altı bankası genel olarak analist beklentilerini tatmin eden sonuçlar açarken, en son Morgan Stanley 1,23 dolarlık hisse başına kazanç açıkladı. Netflix ise yıllar sonra ilk kez bir çeyreklik dönemde zarar açıkladı.

TSİ 14:30’da Dow Jones Sanayi Ortalaması vadeli değerleri açılış öncesinde 8 puan değer kaybı yaşarken, S&P 500 ve Nasdaq 100 futuresları düşüşe işaret etti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Vadelileri 8 Puan DüşüşNetflix ise ABD’deki abone sayısının beklenenden az olması ve uluslararası üyelik büyümesiyle birleştiğinde sürpriz bir şekilde kayıp bildirdi. Hisseleri ise bu gelişmelerle açılış öncesi işlemlerde yüzde 10’dan fazla değer kaybetti. Netflix için kilit öneme sahip olan bu ölçütler, önceki çeyrek için hisse başına beklenenden daha iyi kazanç sağlamıştır.

Netflix hisselerindeki düşüşle Invesco QQQ Trust ETF yüzde 0,4 oranında düşüş kaydetti. IBM hisseleri ise şirketin dördüncü ardışık gelir düşüşünü bildirdikten sonra yüzde 0,8 oranında azaldı. IBM’in BT bölümünden gelen satışların düşmesi, bulut işindeki büyümeyi dengeliyor.

Şimdiye kadar S&P 500 şirketlerinin %12’sinden fazlası üç aylık kazançlarını bildirirken, FactSet’e göre; bu şirketlerden yaklaşık %84’ü beklenenden daha iyi kazançlar açıkladı.

S&P 500 Şirketleri Kazanç RaporlarıEdward Jones’ın yatırım statejisti olan Kate Warne, “Şirketlerin kazançtan kazandığını göreceğiz, ancak bunlar çok iyi olmayacak,” dedi. Wall Street Journal’ın ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerinin, müzakerelere aşina olan kaynaklara dayanarak, Çin telekomünikasyon devi Huawei’nin üzerindeki kısıtlamaları aşağıladığını bildirmesinin ardından ana endeksler, ikinci kez düşüşle kapandı.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Huawei’nin müzakerelerde bir engelleme noktası olmadığını ve ABD ile Çin ticaret yetkilileri arasında yapılacak bir çağrıyı Perşembe günü daha sonra yapmayı planladığını söyledi. Ticaret savaşına yönelik yeni endişelerle birlikte ABD hükümet borç fiyatlarında bu sabah yükseliş gözlendi.

TSİ 09:10’da 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi %2,0381 seviyesindeyken, 30 yıllık Hazine bonosunun getirisi %2,5546 seviyesine düştü. Hazine; 4 haftalık bonolarda 40 milyar dolar, 8 haftalık bonolarda 35 milyar dolar ve 30 yıllık tahvillerde 16 milyar dolar satış gerçekleştirecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum