Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hazine Getirileri, Enflasyon ve Kazanç Raporlarıyla Karışık Seyrediyor

ABD'de hazine getirileri, bu sabahki işlemlerde ekonomik veriler ve kazanç raporu beklentileriyle karışık bir seyir izledi.
ABD Hazine Getirileri, Enflasyon ve Kazanç Raporlarıyla Karışık Seyrediyor
Yorum

ABD hükümetinin borç getirileri, bu sabahki işlemlerde karışık seyretti. Bu seyrin nedeni ise beklenenden daha iyi gelen enflasyon verileri olarak açıklandı. Buna ek olarak şirketlerden gelmeye başlayan kazanç raporları da yatırımcıların odak noktasını oluşturuyor.

TSİ 12:00’de tersine fiyata geçen 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi yüzde 2,0921 seviyesinde sabit bir seyir izlemeye başladı.

10 Yıllık Getiri Sabit Seyir30 yıllık Hazine bonosunun getirisi ise yüzde 2,6062 düzeyinde gerçekleşti. 2 yıllık hazine bonosunun getirisi ise yüzde 1,8374 seviyesine doğru yükselirken, 5 yıllık getiri yüzde 1,8494 seviyesinde yatay bir seyir izledi.

10 yıllık Hazine getirilerinin, beklenenden daha güçlü gelen enflasyon rakamlarına bağlı olarak Nisan ayından bu yana görülen en büyük haftalık tırmanışı gerçekleştirdi. Getiri, haftanın ilk işlem gününde kısa süreli bir yatay seyir izledikten sonra tırmanışını durdurdu.

ABD’de tüketici fiyatları, Haziran’da beklenenden fazla artarken, çekirdek TÜFE 18 ayın en büyük kazancına işaret etti.

Haziran Enflasyonu Beklentileri AştıAmerika’nın en büyük şirketlerinin bir kısmına ilişkin kazanç raporlarının yanında TSİ 16:15’te açıklanacak olan Haziran ayı sanayi üretimi verileri yatırımcıların odak noktasını oluşturuyor. FED Başkanı Jerome Powell ise bugün TSİ 20:00’de Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen Bretton Woods 75. Yıl etkinliğinde açılış konuşması yapacak.

ABD hisse senedi piyasası vadeli işlemlerinde de karışık bir seyir izleniyor. Birkaç büyük Amerikan şirketlerinin kazançlarını açıklamaya başlamasıyla birlikte bu sabahki işlemlerde karışık bir seyir hakim oldu. TSİ 11:20 sularında Dow vadeli işlemleri 4 puan yükselişle işlem görürken, 5 puan civarında negatif bir açılışa işaret etti. S&P 500 ve Nasdaq ise pozitif bölgelerden düşüşe geçtiler.

Bugün bankacılık devleri; Goldman Sachs, J.P. Morgan Chase, Wells Fargo ve Charles Schwab kazanç raporlarını borsa açılışı öncesinde açıklayacaklar.

Kazanç Raporları BekleniyorJohnson & Johnson ve Domino’s Pizza gibi büyük isimler de borsanın açılışından önce kazanç raporlarını açıklayacaklar. Borsa zilinin ardından da United Airlines ve CSX tarafından rapor açıklamaları bekleniyor. Pazartesi günü Wall Street kazanç sezonunun başlangıcına odaklanırken, hisselerdeki yükselişler ılımlı kaldı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 27.359,16 puana yükselirken, S&P 500 yatay seyretti. Nasdaq Kompoziti ise yüzde 0,2 yükseliş kaydetti. Powell’ın faiz indirimine zemin hazırlamasıyla başlayan rekor seviyeler, kazanç sezonu ile kasvetli bir görünüme başladı. FactSet verilerine göre; analistler ikinci çeyrekte S&P 500 kazançlarının yüzde 3 oranında düşmesini bekliyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu