Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Hazine Bakanlığı Stablecoin Düzenlemesini Değerlendiriyor

Bakanlık yetkilileri, sabit paraların risklerini inceliyor.
ABD Hazine Bakanlığı Stablecoin Düzenlemesini Değerlendiriyor

Stablecoin pazarının muazzam büyümesinin ortasında, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’nın özel stablecoin’ler için yeni bir düzenlemeyi değerlendirdiği bildirildi.

Hazine geçtiğimiz hafta stabilcoinlerin kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için risklerini incelemek, faydaları hakkında bilgi edinmek ve potansiyel düzenlemeleri değerlendirmek için bazı toplantılar gerçekleştirdi.

Hazine sözcüsü John Rizzo, Hazine departmanının, tüketici savunucuları, Kongre üyeleri ve piyasa katılımcıları dahil olmak üzere çok çeşitli paydaşlarla görüştüğünü söyledi.

Değerlendirmede çok sayıda insanın sabit paralarını bir kerede geri çekmeye karar verirse düzenleyicilerin riskleri nasıl azaltması gerektiğini ve büyük sabit paraların geleneksel varlıklar tarafından desteklenmesi gerekip gerekmediğini tartıştıkları bildirildi.

Hazine’nin durağan para piyasasına artan ilgisi, geçen yıl içinde parabolik bir sabit para dalgalanmasını takip ediyor. Tether ve USDC Coin gibi büyük stablecoin’lerin toplam piyasa değeri, Ocak ayında yaklaşık 37 milyar dolar seviyesindeyken, 125 milyar doların üzerine çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum