Yatırım yapmaya başla!

ABD Hava Sahasında Korku Veren Uçak Yoğunluğu Gösterildi

ABD iç hat uçuşlarında yaşanan yoğunluk salgının geleceğine dair tedirginliği artıracak türden.
ABD Hava Sahasında Korku Veren Uçak Yoğunluğu Gösterildi

Dünya genelinde yaşanan Corona virüsü pandemisi etkisini hızla artırıyor. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen bu virüs çok kısa süre içerisinde ülkemizde dahil olmak üzere dünyanın neredeyse her yerine hızla yayıldı. Son günlerde salgının Çin’de kontrol altına alındığı ve Wuhan’daki karantinanın sona erdiği haberleri geliyor. Ancak ABD, İtalya, Fransa, İspanya ve İngiltere gibi ülkeler için bu durumu söylemek mümkün değil.

Özellikle ABD’deki ölüm ve vaka sayılarının büyük bir hızla arttığına tanık oluyoruz. Son rakamlara göre ABD’deki vaka sayısı 432 bin seviyesinde. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı ise 15 bine yaklaştı. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde bu salgın için grip benzetmesi yapmış ve hafife almıştı.

Ancak son günlerde başta New York olmak üzere ülkenin pek çok eyaleti salgınn etkisini yoğun bir şekilde hissetmeye başladı. Başkan Trump çok sayıda insanın salgından dolayı hayatını kaybedeceğini ve 200 bin rakamının iyimser olduğunu söylemişti. Bu gelişmeler sonrasında ABD hava sahasında çekilen bir radar görüntüsü, hızlı yayılmanın sürpriz olmadığını gösteriyor.

ABD’deki Yoğun Uçak Trafiği

ABD’deki Yoğun Uçak Trafiği

Bilim insanları Corona virüsünün kontrol alınması için başlıca önlem olarak sosyal izolasyonun en iyi şekilde uygulanması gerektiğini belirtiyor. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı olmak üzere önemli kısıtlamalar bulunuyor. Ülkemizde büyükşehirlere ve Zonguldak’a giriş çıkışlar zaruri ihtiyaçlar dahilinde yasaklanmış durumda. Pek çok ülkede de benzer kararlar alındı ve hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar kısıtlandı. ABD’de ise durumun pek öyle olmadığı görülüyor. Ülkeye dışarıdan uçuşlar tamamen engellenmişti ancak iç hatlardaki yoğunluk tedirgin edecek cinsten.

Dünya genelindeki uçuşları gerçek zamanlı olarak gösteren radar platformu Flightradar üzerinden çekilen görüntü durumu ortaya koyuyor. ABD’nin iç hatları üzerindeki hava trafiğinin son derece yoğun olduğu net bir şekilde görülüyor. Uzmanlar yoğunluğun bu şekilde devam etmesi halinde ülkede salgının hızla yayılmaya devam edeceğini belirtiyor. Radar görüntüsünde diğer ülkelerdeki uçak yoğunluğunun ise belirgin oranda azaldığı görülüyor.

Başkan Trump geçtiğimiz ay Avrupa’dan ülkelerine gelecek tüm uçuşları 30 gün süreyle durdurduklarını açıklamıştı. Bu karardan İngiltere ise muaf tutulmuştu. Ülke içerisindeki insan etkileşiminin çok yüksek olduğunu bu trafik sayesinde görmek mümkün. Önümüzdeki günlerde ülkedeki vakaların çok fazla artmasından endişe ediliyor. Ülkemizde ise yurt içi uçuşlar büyük ölçüde kısıtlanmış durumda. Uçuşlarda yaşanan tarihi düşüş nedeniyle havalık sektörünün de büyük bir kriz yaşadığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum