Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Halkı Ukrayna’yı Ne Kadar Destekliyor? İşte Anket Sonuçları

Reuters/Ipsos iş birliğiyle düzenlenen anket, ABD halkının Ukrayna'ya verdiği destekle ilgili önemli verileri ortaya koydu. Detaylar haberde;
ABD Halkı Ukrayna’yı Ne Kadar Destekliyor? İşte Anket Sonuçları
HABER GİRİŞ

Reuters/Ipsos anketi, Rusya’nın işgal ettiği topraklardan çekileceği zamana dek Ukrayna’nın desteklenmeye devam etmesi gerektiği sonucunu ortaya koydu.

Anket, ekonomik endişeler ve son aylarda kriz yaratan pek çok iç siyasi gelişmeye rağmen halkın büyük kısmının, ABD Başkanı Joe Biden’ın Ukrayna’yı destekleme politikasından yana olmaya devam ettiğini gösteriyor.

ABD Halkı Ukrayna’dan Yana!

Geçtiğimiz hafta online olarak düzenlenen ankete katılan ABD’deki 1.005 kişinin yüzde 53’ü tüm Rus kuvvetleri Ukrayna’nın hakkı olan topraklardan çekilene kadar Ukrayna’yı desteklemekten yana olduğunu ifade etti.

Anket katılımcılarının sadece yüzde 18’lik bölümü Ukrayna’ya verilen desteğe karşı çıktı.

Demokratlar’ın Ukrayna’ya Desteği Daha Fazla

Ukrayna’ya verilen desteğin her iki siyasi kanattan da gelmesi dikkatleri çekti. Karşılaştırıldığında, Demokrat seçmenlerin destek yüzdesinin daha fazla olduğu görüldü. Cumhuriyetçi seçmenlerin yüzde 51’ine kıyasla Demokratlar’ın verdiği destek yüzde 66 seviyesinde çıktı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yüzde 51’lik kesim, Ukrayna ordusuna silah ve tanksavar gibi teçhizatların sağlanmasını desteklerken, buna karşı çıkanların oranı ise yüzde 22 oldu. Önceki anketlerde, daha fazla sayıda Amerikalı vatandaşın Ukrayna’ya silah sağlanmasını desteklediği de not olarak belirtildi.

Geçmiş anketlere paralel olarak, ABD birliklerinin Ukrayna’ya gönderilmesine dair, siyasi yelpazenin her kanadından çok az destek verildi. Katılımcıların yalnızca yüzde 26’sı böyle bir müdahaleyi desteklediklerini söyledi.

Anketin, artı ya da eksi yönde yüzde 3,8 puanlık bir güvenilirlik aralığına sahip olduğu belirtildi.

Ukrayna’ya Yeni Dev Yardım Paketi Duyurulmuştu

ABD’li bir yetkili geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Biden yönetiminin Ukrayna’ya yaklaşık 3 milyar dolarlık yeni bir güvenlik yardım paketi gönderilmesi kararının alındığını söylemişti. Yeni yardım paketi, Rusya’nın ülkeyi işgalinden bu yana Kiev’e verilen en büyük yardım dilimi niteliğini taşıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın