Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Gençler Teşvik Çeklerini Kriptoya Yatırıyor

Covid-19 yardımı alanların ilk tercihi kripto oluyor.
ABD’li Gençler Teşvik Çeklerini Kriptoya Yatırıyor

Yapılan yeni bir çalışma 18 ila 34 yaşları arasındaki ABD’lilerin önemli bir bölümünün Covid-19 teşvik kontrollerinin bir kısmını kripto varlıklarına yatırdığını ortaya koydu. 5.530 yetişkinin katıldığı ankete göre katılımcıların %11’inin teşvik paralarıyla kripto para birimi satın aldığı belirtiliyor.

Ankete katılanların yaklaşık yarısının teşvik paralarını geniş çapta yatırımlara akıttığı tespit edildi. Bu yatırımlar arasında hisse senetleri, yatırım fonları ve borsada işlem gören ETF’ler yer alıyor.

Genç Amerikalılar Kriptoya Ilımlı

Genç Amerikalılar Kriptoya Ilımlı

Genç Amerikalılar, kripto para biriminin gelecekteki beklentileri konusunda iyimser görünüyor. Anket katılımcılarının %60’ı dijital varlıkları uzun vadeli bir yatırım olarak gördüklerini belirtiyor. Buna karşılık, %21’i kriptoyu kısa vadeli bir yatırım olarak tanımlarken, %26’sı piyasa heyecanı ile dahil olduklarını söyledi.

Daha önce yapılan bir başka anket, 2020 boyunca Y kuşağı ve Z kuşağı arasında yatırım ilgisinde bir artış olduğunu ortaya koymuştu. Anket, genç Amerikalıların çoğunun yatırım yapmak için mobil ticaret uygulamaları kullandığını, sosyal medyanın ise pazar analizinde rol oynadığını gösteriyor.

15 Nisan 2020’de yayınlanan ilk 1.200 dolarlık teşvik çeklerinin tamamını BTC’ye yatıran vatandaşlar şu anda 8.600 dolar değerinde kripto varlık sahibi. Aynı şekilde Avustralya’daki genç kripto yatırımcıları, yatırımlarından büyük kazançlar elde ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum