Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Fortune’s 100 Listesi Açıklandı!

ABD'nin en iyi işverenlerinin yer aldığı liste açıklanırken, Google yine birinci sırada yer almayı başardı. İşte detaylar...
ABD’nin Fortune’s 100 Listesi Açıklandı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Her yıl olduğu gibi bu yılda ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesi açıklandı. Great Placa to Work Enstitüsü‘nün açıklamasına göre, stratejik kurum kültürü dizaynı alanında uzman enstitünün araştırmalarının sonucunda belirlenen ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesi kamuoyuna açıklandı. Çalışanlar tarafınca yapılan Trust Index Anketi ve Culture Audit İşyeri Kültürü Analizi ve İnsan Kaynakları uygulamalarının tamamının değerlendirmesiyle listenin birinci sırasını rekor sahibi Google aldı.

Bilindiği üzere Google ABD’nin Fortune’s 100 listesinde daha önce tam 6 kez birinci olmayı başarmıştı. Dünyaca ünlü arama motoru olan Google, ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesinin birincilik koltuğuna yeniden yerleşti ve 7’inci defa liderliği alarak rekora koştu. Böylelikle Google 19 kez açıklanan ABD Fortune’s 100 listesine, 10’uncu kez girmeyi başardı.

Listede öne çıkan sektörler belli oldu…

ABD Fortune’s 100 listesinde 2015 yılında öne çıkan sektörlerde belli oldu. Birinci sırada Profesyonel hizmetler ve danışmanlık sektörü, ikinci sırada finans ve sigorta, üçüncü sırada ise IT sektörü Fortune’s 100 listesinin öne çıkan sektörleri oldu.

Danışmanlık sektörü içerisinden öne çıkan şirketler şöyleydi;

Fortune’s 100 listesi içerisinde danışmanlık sektöründe öne çıkan şirketler; Boston Consulting Group, Deloitte ce Plante & Moran şirketleri oldu. Bu şirketlerin yanı sıra 20 firma daha listede danışmanlık sektörü içerisinde yer aldı.

Finans ve sigorta sektörü IT’den öne çıkan şirketler ise şöyleydi;

Fortune’s 100 listesinden finans ve sigorta sektöründen öne çıkan şirketler; Goldman Sachs, Quicken Loans ve Allianz Life Insurance şirketleri oldu. Ayrıca bu şirketlerin yanı sıra 18 firma daha finans ve sigorta sektöründe kendine yer buldu. Listede üçüncü sırada yer alan IT sektörünün öne çıkan şirketleri ise SAS Institute, Autodesk ve Go daddy şirketleri oldu. Bu şirketlerin yanı sıra 12 firma daha listede IT sektörü içerisinde kendine yer bulmayı başardı.

6 yeni isim 2015’te listeye girmeye hak kazandı!

Bir önceki yıl açıklanan ABD Fortune’s listesinde bulunmayan 6 şirket, 2015 yılı için açıklanan ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesine girmeye hak kazandı. Başarılı uygulamaları ve stratejileri sayesinde listeye girmeye hak kazanan şirketlerden öne çıkanları ise Türkiye’de de yakından bilinen Hilton Hotels, IKEA U.S ve Go Daddy gibi isimler oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar