Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Ford’un Sıfır Araç Alanlara Verdiği En Alakasız Hediyeler!

Amerika'da Ford ürünlerini satan bir plaza, sıfır araç alımlarında verdiği hediyeleriyle epeyce konuşuluyor!
ABD’de Ford’un Sıfır Araç Alanlara Verdiği En Alakasız Hediyeler!

Amerika’da bir Ford bayisi, sıfır ve ikinci el araç alanlara akıl oyunu gibi hediyeler veriyor. 2000’li yıllarda ülkemizde de otomotivciler araç alanlara veya eski müşterilerine jest amaçlı ufak hediyeler sunarlardı. Ajanda, koku, kalem, şapka, tişört en sık gördüklerimiz arasındaydı.

Reklam anlayışı kuralları kapsamında bunların çoğu Türkiye’de yasaklandı. ABD’nin Alabama eyaletinde Ford’un faaliyet gösterdiği satış noktasına gelen yeni müşterilere, 3 hediye sunuluyor ki bunlar öyle alıştığımız cinsten değil. Hediyeler aşağıda;

Size araba alırken hangi hediye verilirse çok mutlu olursunuz?

Genelde satış bayisinin ismini taşıyan hediyeler arasında ajanda, şapka ve tişörtle daha mutlu olabileceğini düşünüyoruz. Ford, ulusal kurtuluş günü olan 4 Temmuz’a özel araba satın alacaklara tüfek, ülke bayrağı ve İncil veriyor.

Chatom Ford satış noktası bize ilginç gelene ancak özel güne hazırladığı bu 3 hediye anlamlı olabilir. Ancak kafalara neden bir otomobil bayisi bunu yapsın ki soruları da gelmiyor değil.

Tüfek, İncil, ulusal bayrak hediye üçlüsünün ses getirdiği kesin. Herkes kalıbına göre hediyeler sunarken bazı özel otomobil markaları geçmişte araba alan müşterilerine neler vermiş onları hatırlayalım.

McLaren, sadece 106 adet dünyaya servis edeceği hiper aracının yanında pahalı bir hediye vermeyi de unutmamıştı.

Milyonerler için bu hediye çok özel bir kutu içerisinde duruyordu. Teslimi yapılacak aracın hangi sırada aldığınıza göre küçük bir heykeli yanında veriliyordu. Kabartmalı olan düşünceli hediye de aracın üst kabini bulunuyordu. Hangi araç diye merak ediyorsanız da onun Speedtail olduğunu söyleyelim.

Mercedes, Maybach S650 alanlara sadece kendilerinde bulunacak çantalar hediye etmişti.

Alman marka aynı sattığı model gibi pahalı ve özel deriden S650’nin yanında verilmek üzere 3 adet çanta, anahtarlık ve takım elbise kılıfı veriyordu. Gerçekten Maybach logolu hediyeler ince bir düşüncenin eseri ve müşterileri eminiz ki mutlu etmiştir. Ayrıca saydığımız ürünleri 1.500 ile 10.000 dolar arasındaki fiyatlarla siz de sahip olabilirsiniz.

Ford’un sundukları ne diyelim gerçekten ilginç geldi. Düşünsenize; bir tane en siyahından bir Ford Mustang GT500 almaya gidiyorsunuz ve size kılıf içerisinde tüfek veriliyor. Hediyeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum