Yatırım yapmaya başla!

Amerika’da Focus ve Cruze Kullanıcıları Artık Başka Marka Modelleri Satın Alıyor!

Amerika'da Chevy Cruze ve Ford Focus müşterileri araçlarını terk ederek Japon sedanlarına yöneliyorlar!
Amerika’da Focus ve Cruze Kullanıcıları Artık Başka Marka Modelleri Satın Alıyor!

Tüketici raporlarına göre yapılan araştırmada Amerikan halkının sedan araçlardan oldukça uzaklaştığını gösteriyor. Trend olan SUV ve crossover araçların uzun süredir diğer segment araçlarının önünü kestiğini biliyoruz. Şirketler neredeyse tüm yatırımlarını insanların istediği sınıflara yapıyor. Onları da yukarıda söyledik. Son zamanlarda, eskiden popüler olan Chevrolet Cruze ve Ford Focus‘un ipinin çekilerek, insanların bu araçları satın almayı bıraktığı tespit edilmiş.

Carsalebase verilerine göre grafiklere bakıldığında ciddi anlamda bu modellerin satış rakamlarında azalma mevcut. Tercihlerin değişmesi doğrultusunda müşteriler uzun süredir kullandığı araçlara artık sadık kalmıyor. Sedanların her yeni jenerasyonda eski aracıyla değişime giden insanların sayısının gün geçtikçe de azaldığı yazıldı. İşte detaylar;

Amerika’nın en popüler iki modeli olan Cruze ve Focus’un artık öldüğü söylendi.

Seneler arasında ciddi satış farkları var. Chevrolet 2018 yılında 142.617 Cruze satarken, Ford ise 113.345 adet Focus satabilmiş. Ancak her ne kadar sedan klasmanı bitiyor denilse de aslında Focus ve Cruze müşterileri diğer rakip modellerine yönelmiş.

Çalışmaya göre; Ford ve Chevrolet’in en çok satanlar listesindeki Focus ve Cruze modelleri son üç yılda sahiplerinin sadakati kısmında %7′lik bir düşüş kaydetmiş. Edmunds’a göre Ford’un bir şeyler yapmazsa Focus’un satış sayısının ilerleyen zamanlarda biraz daha düşeceğini söyledi.

Chevrolet Cruze için baktığımızda 2016 yılından 2019 yılına kadar müşteri kayıpları %13 olarak kaydedilmiş. Verilere göre bu sene eski Cruze’sini satıp yenisini alanların %9 olduğu belirtildi.

Son Cruze’nin geçen Mart ayında yapıldığına bakarsak, bundan sonra sadece Amerika’da ikinci eller alınıp satılabilir.

Chevy, müşterilerini mağdur etmemek amacıyla Malibu ve Sonic modellerinin satışına devam edileceği söylendi. Sonuç ne olursa olsun Cruze ve Focus müşterilerinin %42’si başka marka modeli satın aldı. En çok da Toyota Corolla ve Honda Civic satışları gözüküyor.

Cruze-Focus ile Corolla-Civic takaslarının 2016 yılından 2019’a kadar 3 katına çıktığı belirtilmiş. Kompak sedanlar bu yıl için araç satışlarının %9,1’ni oluşturmuş. Geçmişe göre rakam az olsa da orta büyüklükteki sedanların %8’lik oranına göre fazla.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum