Yatırım yapmaya başla!

ABD Tarihindeki En Pahalı Evi 238 Milyon Dolara Hedge Fon Milyarderi Aldı!

ABD tarihindeki en pahalı ev, 238 milyon dolara alıcı buldu ve evin alıcısının hedge fonu milyarderi Ken Griffin olduğu açıklandı. Detaylar haberimizde;
ABD Tarihindeki En Pahalı Evi 238 Milyon Dolara Hedge Fon Milyarderi Aldı!

ABD tarihindeki en pahalı ev, New York’ta 238 milyon dolara satıldı. 2017 yazında 250 milyon dolarlık fiyatıyla ABD’nin en pahalı evi olan Bel Air Malikanesi’nin rekorunu geçen New York, Manhattan’da 220 Central Park South adresindeki teras katı daire, Çarşamba günü hedge fonu milyarderi Ken Griffin tarafından satın alındı.

Yaklaşık 2.300 metrekare büyüklüğünde olan dairenin, mimar Robert A.M. Stern tarafından tasarlanan ve Vornado Realty Trust tarafından geliştirilen bir kulenin tepesinde olduğu kaydedildi. 239 milyon dolarlık satış, ABD’deki bir ev için şimdiye dek ödenen en pahalı fiyat olarak kayıtlara geçti.

Gayrimenkul şirketi Miller Samuel Inc.’nin CEO’su, önceki rekorun Bel Air Malikanesi’ne değil de 2014’te satılan ve yine New York’ta bulunan bir eve sahip olduğunu savundu.

ABD Tarihindeki En Pahalı Evi 238 Milyon Dolara Satıldı 50 milyon doların üzerindeki satışları derleyen Miller Samuel istatistiklerine göre Hamptons’ta 137 milyon dolara satılan o konut, ABD’nin en pahalı evi unvanını kazanmıştı. Gayrimenkul şirketinin CEO’su Jonathan Miller, açıklamasında ülkede satılan en pahalı evleri takip etme konusunda bir kesinlik olmadığını da aktardı. Ayrıca Miller çok fazla pahalı ev olmadığını da belirterek, 2013 ve 2014 yıllarında her birkaç haftada bir “en yüksek fiyatlı ev” şeklinde bir hikaye gördüğünü fark ettiğini söyledi.

2015 yılında geriye baktığında ise “ülkedeki en yüksek fiyat teklifi” şeklinde ilanlarla satışa çıkartılan evlerin çoğunun satılmadığını gördüğünü dile getirdi.

ABD Tarihindeki En Pahalı Evi 238 Milyon Dolara Ken Griffin AldıBu noktada Miller, 220 Central Park South’ta bulunan mülkü ilk kez 2014’te 250 milyon dolarlık fiyatla listelendiğini vurgulayarak; “238 milyon dolarlık satışın şu andaki mevcut pazarla hiçbir ilgisi yok. Lüksün zirvede olduğu 2015’le alakası var, New York’taki zirve aşırı gelişme nedeniyle şu anda yumuşuyor” dedi.

Dairenin bulunduğu 79 katlı gökdelenin yapım aşamasında olduğu ve genellikle milyarderlerin bulunduğu Central Park’ta konumlandığı bilgileri de verildi. Ayriyeten ABD’nin en pahalı evi unvanıyla anılan dairedeki binada, Sting ile eşi Trudie Styler’ın da evinin bulunduğu öğrenildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum