Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Ekonomistler Clinton’ın En İyi Seçenek Olduğunu Düşünüyor

ABD’li Ekonomistler Clinton’ın En İyi Seçenek Olduğunu Düşünüyor

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ABD’de başkanlık seçimi için yarış hız kesmeden devam ediyor. 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan oylama öncesi dört aday bulunmakta. Bu adaylar ise hepimizin yakından takip ettiği üzere; Demokrat Başkan adayı Hillary Clinton, Cumhuriyetçi Başkan adayı Donald Trump, Liberallerin adayı Gary Johnson ve Yeşillerin adayı Jill Stein. 2016 yılının en önemli gelişmeleri arasında gösterilen seçim öncesi ABD’li ekonomistler kararlarını vererek, destekledikleri ismi açıkladılar.

Ekonomistlerin yüzde 55’i Clinton’ı destekliyor

ABD merkezli ekonomi derneği olan Ulusal İş Dünyası Ekonomistleri Birliği (NABE) yaklaşık 414 üyenin katıldığı Ekonomik Politikalar Anketi‘nin sonuçlarını bugün kamuoyuna açıkladı. Her kesimin büyük bir dikkatle takip ettiği anket sonucu ise Clinton taraftarlarını bir hayli sevindirdi. Ankette katılımcılara yöneltilen en önemli soru; “Hangi başkan adayı ülke ekonomisini en iyi yönetir?” şeklindeydi. 20 Temmuz ile 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete katılan 414 ekonomistin yüzde 55’i Hillary Clinton’ın ABD ekonomisini daha iyi yöneteceğini düşünüyor.

Trump ekonomistlerin üçüncü tercihi olarak yer alıyor!

NABE’nin anketinde en çok ilgi çeken nokta ise Clinton’ın birinci olmasının yanı sıra Trump’ın üçüncü olmasıydı. Ankete katılan ekonomistlerin yalnızca yüzde 14’ü Donald Trump’ın ABD ekonomisini daha iyi yöneteceğini düşünüyor. Ekonomistlerin tahminlerinde ikinci sırayı ise yüzde 15 oranıyla Gary Johnson alıyor. Bilindiği üzere Johnson, Libertaryen Parti’nin başkan adayı olarak seçimlerde boy gösteriyor. Ancak medyada kendisine pek yer bulamayan Johnson’ın, ulusal anketlere bakıldığı zaman yalnızca yüzde 10 oy oranına sahip olduğu görülüyor. Bu durum ise diğer rakiplerine nazaran Johnson’ın yeterli şansa sahip olmadığının açık bir kanıtı olarak önümüze geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum