Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Dolar Endeksi 4 Ayın En Yükseğini EUR/USD En Düşüğünü Gördü

Amerikan dolar endeksi dört ayın en yükseğini görürken EUR/USD paritesi de Kasım sonlarından bu yana en düşüğünü kaydetti.
ABD Dolar Endeksi 4 Ayın En Yükseğini EUR/USD En Düşüğünü Gördü

EUR/USD paritesi, dün IHS Markit tarafından açıklanan Euro Bölgesi PMI verilerine tepki vererek yönünü yukarı çevirmişti. Gün içi en yükseğini ise açılışta 1.1853 dolar ile kaydetmişti.

25 Mart’a 1.1812 dolar seviyelerinde yatay başlayan majör parite, şimdiye kadar 1.1828’e kadar ulaşabildi. En düşük ise 1.1803 dolar oldu.

Euronun ABD para birimi karşısındaki değerini gösteren parite böylelikle 23 Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. Amerikan dolar endeksi (DXY) de gün içinde 92,67’ye çıkarak 23 Kasım 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Avrupa’da artan kilitlemeler ve aşı aksaklıklarıyla euro toparlanmasına ilişkin beklentiler azalırken EUR/USD TSİ 10.08’de yüzde 0,03 artıda seyrediyor.
EUR/USD Son Ayların En Düşük
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son ayların en düşük seviyelerine geriledikten sonra toparlanma kaydeden paritenin yükselişi sürdürmesi durumunda boğalar 1.1827 dolarlık ilk direnci hedefliyor. Buranın kırılmasının ardından 1.1841’lik ikinci direnç izlenecek.

Düşüşün devamı durumunda ise 1.1802 ile 1.1790 dolarlık destek seviyeleri takip edilecek. Majör paritenin yıllık performansına bakıldığında yüzde 8,63 getiri sağladığı görülürken aylık yüzde 2,68 ekside bulunması dikkat çekiyor.

GCM Yatırım günlük analizinde 1.1870 ile 1.1800’ü önemli seviyeler olarak belirtti. 1.1870 altında kalınırsa paritenin negatif görünümüne devam etmek isteyebileceğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum