Yatırım yapmaya başla!

ABD’de COVID-19 Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Son Durumu Sızdırıldı

Corona Virüsünün ABD’deki son durumunu gösteren ürkütücü bir fotoğraf sızdırıldı.
ABD’de COVID-19 Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Son Durumu Sızdırıldı

Son dönemde dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü tehdidi, her gün yüzlerce can almaya devam ediyor. İnsanlık tarihinin en büyük olaylarından biri olarak yerini alacak olan salgın, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. Çin ile sınırlı kalmayan bu salgın kısa sürede dünyadaki neredeyse her ülkeye bulaşmış durumda. Resmi açıklamalara göre Corona virüsü bugün itibarıyla 177 ülkede görüldü.

Hayatını kaybeden insan sayısı son son veriler ışığında 34 bini geçti. 724 binden fazla insanın ise bu salgına yakalandığı belirtiliyor. Çin dışında COVID-19’un büyük hasar yarattığı ülkeler arasında ABD, İtalya, İspanya ve Fransa yer alıyor. Özellikle son günlerde açıklanan veriler salgınn merkez üssünün ABD olduğunu ortaya koyuyor.

ABD’de bugüne kadar 1.288 kişi salgından dolayı hayatını kaybetti. 143 bin kişi ise ülkede bu salgına yakalandı. Corona virüsünün ABD’de etkisini en ağır gösterdiği eyalet New York’tan ise kan donduran görüntüler geliyor. Bir hemşirenin paylaştığı fotoğraf ölen insanların nerelerde saklandığını gösteriyor.

ABD’de Tüyler Ürperten Fotoğraf

ABD’de Tüyler Ürperten Fotoğraf

Dünyanın en gelişmiş ülkesi olan ABD’de Corona virüsünün hızla yayılması sağlık sektörüne de zor günler yaşatmaya başladı. Kısa sürede yayılan virüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı hızla artıyor. New York’ta görev yapan bir hemşirenin paylaştığı fotoğraf ise durumun vehametini gözler önüne seriyor. İsmini açıklamak istemeyen bir sağlık çalışanı, hayatını kaybeden insanların ceset torbasına sarılmış hallerini gösterdi.

Görüntüde insanların derin dondurucu özelliği olan bir tırın içerisinde tutulduğu görülüyor. Beyaz ve turuncu ceset torbalarında saklanan insanların fotoğrafı, hastanelerin yaşadığı zorluklar hakkında fikir veriyor. Hemşire açıklamasında bu kişilerden birisinin kendi hastası olduğunu ve 71 yaşında olduğunu söyledi.

Hastası ile ilgili konuşan hemşire, “Son nefesini verirken gördüğüm insanların yanında durmaya çok sabredemiyorum. Ama o kadının hırka ve pijamalarını çok beğendim, bu yüzden kalmaya ve onu biraz tanımaya karar verdim. Eğer yanındaki bandanasıyla yüzünü örtseydi, şimdi burada olmayabilirdi. Ama yalnız ölmedi.” ifadelerine yer verdi.

Hemşire ayrıca 12 saat boyunca aralıksız çalıştığını ve bu süre içerisinde sadece bir adet maske kullanabildiklerini söyledi. Kendilerine ayrıca semptomları olmadan test yapılmadığını sözlerine ekledi. Hemşirenin yaptığı paylaşım kısa sürede Twitter’da gündem oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum