Yatırım yapmaya başla!

ABD – Çin Ticaret Savaşının En Büyük Mağlubu Avrupa Olacak!

ABD – Çin ticaret savaşı hakkında yapılan yorumlara bir yenisi daha eklendi ve aradaki gerilimden en çok etkilenecek ülkenin Avrupa olacağı söylendi. Detaylar şöyle;
ABD – Çin Ticaret Savaşının En Büyük Mağlubu Avrupa Olacak!

ABD – Çin ticaret savaşıyla ilgili yorumlara bir yenisi daha eklendi ve aradaki anlaşmazlıkta en büyük mağlubun Avrupa olacağı söylendi. Paris’teki MEDEF Summer University’de konuşan Mathilde Lemoine, verdiği bir demeçte ABD – Çin ticaret savaşında en büyük kaybedenin euro bölgesi olacağını söyledi.

Ekonomist ayrıca İtalya ve Fransa gibi yapısal reform eksikliği olan ülkelerin, euro bölgesindeki zayıflığı beslediğini söyledi. Edmond de Rothschild varlık yönetimi şirketinin baş ekonomisti olan Lemoine, açıklamalarıyla büyük yankı uyandırdı.

Mathilde Lemoine, Joumanna Bercetche’e verdiği demeççte ABD – Çin ticaret savaşının en büyük kaybedeninin Avrupa olacağını söyledi.

ABD – Çin Ticaret Savaşının En Büyük Kaybeden Avrupa Olacak!Trump’ın Çin’e ihracat servislerini geliştirmek istediğini fakat Avrupa’nın avantaj sağlamak için çok fazla parçalanmış olduğunu dile getirdi. Bu noktada ekonomistin; “Euro bölgesi, özellikle de Fransa, hizmet sektörlerini ve finans sektörünü ihraç etmek için organize edilmiyorlar. Çünkü Avrupa’da tek bir hizmet piyasası yok, bu nedenle Avrupalıların Çin ve ABD ile müzakere etmeleri için tek bir politika tanımlamaları zor” sözleri dikkat çekti.

ABD’nin küresel liderliğini korumak istediğine dikkat çeken ekonomist, euro bölgesinin ticaret savaşının en büyük mağdurlarından olabileceği görüşünde ısrar etti.

Ekonomist Mathilde Lemoine Ticaret Savaşında En Çok Zararı Euro Bölgesi Görecek Borç yüklü İtalya ilgili olarak da yorumda bulunan Mathilde Lemoine, İtalya için endişe verici bir kriz öngörmediğini belirtti. Sonuçta İtalya, 2017’de ülkenin gayrı safi yurtiçi hasılasının % 130’undan fazlasına denk gelen bir devlet borcu kaydetmişti ve İtalya’nın en zayıf yeri olan bankacılık sektörü ECB’nin yoğun tahvil alımları sonrasında % 12 – 13’lük batık kredi oranıyla faaliyet gösteriyordu.

İlaveten; ECB Yönetim Kurulu Konseyi varlık alım programının Aralık 2018’te sona erdirilmesi kararını almıştı.

Ekonomist Mathilde Lemoine İtalya'da Büyük Bir Kriz Öngörmüyor Tüm bunlara rağmen ekonomist, Avrupa Merkez Bankası’nın Roma’yı desteklemeye devam edeceği düşündüğünü aktardı.

Ve bu düşüncesini; “Çok büyük bir kriz beklemiyorum çünkü ECB tahvil piyasasını yönetmeye devam edecek, aynı zamanda faiz oranlarında keskin bir yükselişten kaçınacaktır” sözleriyle anlattı. İlaveten, İtalya ve Fransa gibi yapısal reform eksikliği olan ülkelerin euro bölgesi için zayıflığı sürdürmeye devam ettiğini de kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum