Yatırım yapmaya başla!

ABD-Çin Olumlu Gelişmeleri Altın Talebini Düşürürken, Paritelere Bakış

USD/JPY paritesinde öngörülen düzeltmeler gerçekleşiyor. Ons altında değer kaybının çizildiği haftanın son işlem gününde ABD Çin sürecindeki olumlu hava altın talebini düşürüyor.
ABD-Çin Olumlu Gelişmeleri Altın Talebini Düşürürken, Paritelere Bakış

EUR/USD dün FED toplantısından beklentilere paralel olarak faiz değişikliği kararı çıkmadı, kademeli faiz artışının desteklendiği belirtilmiş. FED sonrası başlayan dolara kazanımlarına ek olarak İtalya bütçe sorununun çözülmesi için kimsenin geri adım atmaması Euro üzerindeki baskıyı artırıyor.14 günlük RSI indikatörü 38 seviyelerinde ve aşırı satım bölgesine giderek yaklaşıyor.

EUR/USD paritesinde son 1 yılın en düşüğü olan ve Fibonacci seviyesinin de işaret ettiği ve 1.13 psikolojik sınırı en önemli destek noktası olarak değerlendirilebilir, öncesinde ise 1.1327 seviyesi gün içerisinde takip edilebilir. Yukarıda ise 1.14 psikolojik sınırı ve 1.1422 seviyesi gün içerisinde takip edilecek direnç noktaları olarak değerlendiriliyor.

GBP/USD dün Brexit konusunda hafta başına May tarafından bakanlar kuruluna sunulan olası anlaşmanın en azından 1 hafta daha onaylanmayacağı haberleri ve FED sonrasında başlayan dolar kazanımlarına paralel olarak GBP/USD paritesi 1.3030 seviyelerine kadar geri çekilmiş durumda ve yaklaşık %0.25 kayıpla işlem görüyor.

1.3035 seviyelerinde kesişen 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalar oldukça önemli bir destek noktası olarak gözlemlenmişti ve kapanış bazında da kırılması durumunda satışlarda bir ivmelenmeye neden olabilir. 1.30 ve 1.2980 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olabilir. Olası bir düzeltme hareketinde ise 50 ve 100 günlük hareketli ortalama sonrasında 1.31 seviyesine kadar önemli bir direnç seviyesi gözlenmemekte.

Düzeltme Yapan USD/JPY

Beklenen Düzeltmesini Gerçekeleştiren USD/JPYUSD/JPY 3 günlük yukarı yönlü hareketin ardından paritede bugün kısmen de olsa düzeltme içerisinde ve yaklaşık %0.12 kayıpla 113.8500 seviyelerinden işlem görüyor. 113.67 ve 113.27 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olarak yorumlanıyor ve 112.55 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama ise kısa vadede parite için en güçlü destek noktası olarak değerlendirilebilir.

Altın Paritesinde Hareketli Grafikler

ABD Çin Olumlu Gelişmeleri Altın Talebini DüşürüyorXAU/USD paritesi bugün yaklaşık %0.41 kayıpla işlem görüyor ve 1.218,96 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Dün FED sonrası başlayan dolar kazanımlarına ek olarak ara dönem seçimlerinde Temsilciler Meclisi’ni Demokratların kazanması sonucunda Trump’ın söylemlerini yumuşatma ihtimali ve G20 zirvesinde Çin ile ABD arasında yapılması planlanan ticaret anlaşması ihtimalinin artması altın talebini azaltıyor.

1.216 dolar seviyesinde bulunan 100 günlük hareketli ortalama ve 1.210 dolar seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama değerli metal için takip edilebilecek destek noktaları olarak değerlendirilebilir. Olası bir düzeltme hareketinde ise 1.227 dolar seviyesi gün içerisinde takip edilecek ilk direnç noktası olacaktır.

Ham petrol 60.7 dolar seviyesinde işlem görürken, %0.06 bir değer kaybı gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum