Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Borsaları İyimser İşsizlik Maaşı Başvurularına Rağmen Ekside Açıldı

ABD borsa endeksleri, FOMC tutanaklarının etkisinde kalırken iyimser haftalık işsizlik rakamları göz ardı edildi.
ABD Borsaları İyimser İşsizlik Maaşı Başvurularına Rağmen Ekside Açıldı

Çarşamba seansını kayıpla tamamlayan ABD borsa endeksleri, bugünkü seansa da ekside başladı.

Dün 34,960.69 puanda kapanan Dow Jones Endüstri Ortalaması, bugün 34,874.67 puanla açılış yaptı. Açılışta yüzde 0,45 ekside duran gösterge endeksin 5 günlük kaybı yüzde 2,2’ye ulaştı.

S&P 500 Endeksi Düşüş
Kaynak: MarketWatch

S&P 500 Endeksi de dün en son 4,400.27 puanda işlem gördükten sonra bugüne 4,382.44 puanla başladı.

TSİ 16.35’te yüzde 0,42 ekside ilerlerken 5 günlük kayıp yüzde 1,80 oldu. Emsal göstergeler gibi Nasdaq Kompozit Endeksi de negatif bölgede başlangıç yaptı. Önceki kapanışı 14,525.91 puanken açılış puanı 14,423.16 oldu.

Kurumsal cephede Nvidia, Wall Street beklentilerini aşan çeyreklik sonuçlar açıkladı. Diğer taraftan dün yayımlanan ABD Merkez Bankası tutanakları yetkililerin bu yıl teşvikleri azaltmaya başlayacağına işaret etti.

Gösterge endeksler de FED’in daha şahin duruşunun etkisinde kaldı. Hem Dow Jones hem de S&P 500 arka arkaya üçüncü seansta düşerken ve Nasdaq kayıplarını dördüncü gününde artırdı.

Dolayısıyla işsizlik haklarından yararlanma başvurularının geçen hafta 17 ayın en düşük seviyesine gerilemesi göz ardı edildi. Artan Delta varyantına ilişkin endişeler de negatif duyarlılık yarattı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum