Yatırım yapmaya başla!

ABD’deki Bomba Paniğinin Tutuklanan Zanlısı Trump Taraftarı Çıktı!

ABD'de aralarında eski başkanların da bulunduğu bir dizi ünlü isme gönderilen bomba paketlerinin zanlısı tutuklandı. Detaylar aşağıda;
ABD’deki Bomba Paniğinin Tutuklanan Zanlısı Trump Taraftarı Çıktı!

Aralarında Bill Clinton, Barack Obama, Robert De Niro gibi pek çok ünlü ismin bulunduğu bir dizi kişiye gönderilen bombayla ilgili olarak 56 yaşındaki Cesar Sayoc Jr.’nin tutuklandığı açıklandı. Trump eleştirmeni olan isimlerin evlerine gönderilen bombalı paketler son günlerin en önemli konuları arasındayken, Cesar Sayoc Jr. isimli zanlının tutuklandığı açıklandı.

NBC News, Florida’da yaşayan Cesar Sayoc Jr.’ye federal suçlamalar yöneltileceğini yazarken Donald Trump da Twitter hesabından; “FBI, Gizli Servis, Adalet Departmanı, New York Güney Bölgesi için ABD Avukatlar Ofisi, NYPD ve ülkenin her yerindeki Kanun Yürütme Ortakları’nın inanılmaz iş, beceri ve kararlılıklarından dolayı alkışlamak istiyorum” ifadeleriyle paylaşım yaptı.

Kaynaklarda zanlının, Aventura Florida’da yaşayan kayıtlı bir Cumhuriyetçi seçmen olduğu bilgilerine yer verildi.

Cesar Sayoc Jr. Bomba Zanlısı TutuklandıCesar Sayoc Jr.’nin ayrıca daha önce 2002 yılında Florida’da bir bomba tehdidi nedeniyle tutuklandığı ve şartlı tahliye olarak serbest bırakıldığı yazıldı. Daha önce Sayoc’u perakende mağazalarından hırsızlık yapma suçlarında birçok kez savunmuş olan avukat Daniel Lurvey konuyla ilgili; “herkes kadar şaşkınım” yorumunu yaptı.

Suçlamalar doğruysa Sayoc’un böyle bir şey yapabileceğini asla düşünemeyeceğini söyleyen avukat, onun normal biri olduğunu dile getirdi.

Cesar Sayoc Jr. ABD'de Ünlü İsimlere Bomba Postaları YolladıLurvey ikilinin Sayoc’un işlediği suçlarla ilgili görüşmeleri sırasında onun hiçbir zaman politik konulardan bahsetmediğini vurgularken kayıtlar zanlının 2015 yılında da tutuklandığını gösterdi. Tüm bunların yanında Sayoc’un steroid bulundurma suçuyla da tutuklandığı kaydedildi. Polisin Cuma günü Sayoc’un yanı sıra Florida’da park edilmiş bir minibüsü ele geçirdiği bildirildi.

Beyaz minibüste Trump’un adını taşıyan çıkartmaların ve başkanlık mührünün bulunduğu iddia edildi.

Trump' Taraftarı ABD'deki Trump Karşıtlarına Saldırı Trump ise Cuma günkü konuşmasında zanlının yakalanmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyerek bu terör eylemlerinin ABD’de yeri olmadığını dile getirdi.

İlaveten konuşmasında; “yetkililere sorumluları bulup onları adalete temsil etmeleri için hiçbir kaynak ya da masraftan kaçınmamaları için talimat verdim” ifadelerini kullandı. İlk bombanın Pazartesi günü sağ kanat komplo teorileriyle ünlü milyarder George Soros’un evine gönderildiği bilgisi de hatırlatıldı.

Ardından yetkililer şüpheli paketlerin Barack Obama, eski başkan yardımcısı Joe Biden, eski CIA direktörü John Brennan, eski ulusal istihbarat şefi James Clapper, eski ABD başsavcısı Eric Holder, senatör Cory Booker, ABD temsilciler meclisi üyesi Maxine Waters, Hillary Clinton ve Robert De Niro gibi isimlere gönderildiğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum