Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD/Blinken: Putin’e ve Rusya’ya Baskı Uygulamaya Devam

Ukrayna halkının mücadelesine yardım için her türlü desteğe devam ettiklerini söyleyen ABD Bakanı, yeni açıklamalarda bulundu.
ABD/Blinken: Putin’e ve Rusya’ya Baskı Uygulamaya Devam
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri harekatın üzerinden 15 gün geçti. Bugün Antalya’da yapılan zirveden de sonuç çıkmadı. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, 12 binden fazla Rus askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Öte yandan savaştan kaçan kadın, çocuk ve yaşlılar komşu ülkelere sığındı. Ukrayna’ya destek tüm hızıyla devam ederken, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukraynalıların kendilerini savunmak için kullanacağı gerekli araçlara sahip olmaları için çalıştıklarını söyledi. Rusya’nın ve Putin’in rotasını değiştirmesi için baskı uygulamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Bu savaşın 2 milyondan fazla Ukraynalıyı yerinden ettiğini söyleyen Blinken, savaşın sürdürülmesi konusunda Kremlin’e daha fazla maliyet yaratma çabası konusunda da fikir birliğine vardıklarını sözlerine ekledi.

Polonya ve Romanya ziyaretlerini başlatan ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise Ukrayna krizinde tüm medeni ulusların ahlaki bir öfke hissettiğini ve ABD’nin güvenlik ve yardım sağlamaya devam edeceğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu