Yatırım yapmaya başla!

ABD Bankalarının CEO’ları Finansal Krizden Bu Yana Kongre ile İlk Kez Yüzleşiyor

ABD’nin bazı en büyük bankalarının üst düzey yöneticileri Çarşamba günü Kongre önünde ifade veriyor. Detaylar şöyle;
ABD Bankalarının CEO’ları Finansal Krizden Bu Yana Kongre ile İlk Kez Yüzleşiyor

ABD’nin bazı en büyük bankalarının üst düzey yöneticileri Çarşamba günü Kongre önünde ifade verecekler ve bu da milletvekillerine 2007-2009 mali krizinden bu yana borç verenleri ilk kez sorgulama fırsatını tanıyacak. Buna göre JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Bank of America CEO’su Brian Moynihan, Citigroup CEO’su Mike Corbat, Goldman Sachs CEO’su David Solomon ve Morgan Stanley CEO’su James Gorman, Finansal Hizmetler Komitesi’yle karşı karşıya gelecek.

Demokrat Temsilci Maxine Waters liderliğinde olan ve Alexandria Ocasio-Cortez gibi bazı yüksek profilli ilericilerin görevlendirileceği panelde CEO’lar büyük olasılıkla, finansal sistemin güvenliği, tazminat, çeşitlilik, silah üreticilerinin ve özel hapishanelerin finansmanı konusundaki rolleri gibi meselelerde sorgulanacak.

State Street Corporation CEO’su Ronald O’Hanley ile Bank of New York Mellon CEO’su Charles Scharf da büyük ihtimalle yöneticiler arasında yer alacak.

ABD Bankalarının CEO’ları Kongre Önüne Çıkıyor

Wells Fargo’nun Tim Sloan’ı ise aynı komite tarafından acımasızca sorgulandıktan sonra istifa ettiği için banka bugünkü oturumda temsil edilmeyecek. Ayrıca Pazartesi günü yayınlanan rapora göre yöneticiler Kongre karşısında Wall Street’in finansal krizi körükleyen uygulamalarda reform yaptığını söyleyecek. Bununla birlikte bankaların daha geniş ekonomiye sağladığı katkı vurgulanacak.

Nitekim krizden bu yana ülkenin en büyük bankaları finansal sistemi güçlendirmek için 800 milyar doların üzerinde sermaye eklemesi yapmışlardı.

ABD Bankalarının CEO’ları Kongre ile İlk Kez Yüzleşiyor

Ancak Demokrat Komite personeli Cuma günü panel üyelerine bir bildiride; “Amerika’nın en büyük ve en sistematik öneme sahip bankaları tarafından iyi hizmet edilip edilmediğiyle ilgili sorular devam ediyor” demişti. Bankalar son haftaları milletvekilleri ile görüşerek ve konuşma noktalarına odaklanarak oturum için hazırlık yapmışlardı ve kaynaklara göre anlatmak için güçlü bir hikayeleri olduğuna inanıyorlardı.

Duruşmaya yaklaşılan aylarda bankalar ayrıca müşterilere ve topluluklara nasıl yardımcı oldukları hakkında bir dizi duyuruda bulunmuşlardı. Örneğin Bank of America Salı günü yaptığı açıklamada, asgari saatlik ücretin 2021 yılına kadar 15 dolardan 20 dolara çıkarılacağını söylemişti. Geçen ay, JPMorgan da artık özel hapishane endüstrisini finanse etmeyeceğini ve iş eğitimi programlarına 350 milyon dolar yatırım yapacağını belirtmişti. Goldman Sachs da kadınları ve azınlık gruplarını işe almak için halka açık hedefler belirlemişti aynı hamleyi geçen yıl Citigroup da yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum