Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de 618 Bin Y Kuşağı Milyoneri Var ve %44’ü 1 Eyalette Yaşıyor

ABD’de yaklaşık 618 bin Y kuşağı milyonerinin bulunduğu ve yüzde 44'ünün 1 eyalette yaşadığı belirtildi.
ABD’de 618 Bin Y Kuşağı Milyoneri Var ve %44’ü 1 Eyalette Yaşıyor
Yorum

Y kuşağını 1982-1996 yılları arasında doğanlar ya da 23-37 yaşları arasında olanlar olarak tanımlayan Coldwell Banker Global Luxury ve WealthEngine tarafından yayınlanan 2019 tarihli bir rapora göre ABD’de yaklaşık 618 bin Y kuşağı milyoneri bulunuyor.

Zengin genç nüfusun arttığını ve giderek daha fazla zenginleştiğini söyleyen rapor, Y kuşağının 2030 yılına kadar bugünkünden beş kat zengin olacakları ve Büyük Servet Transferi’nde seleflerinden 68 trilyon doların üzerinde miras almalarının beklendiğini bildirdi.

Büyük Servet Transferi ifadesinin, tarihin en zengin kuşağı olarak kabul edilen baby boomer grubunun çocukları olan Y kuşağına trilyonlarca dolarlık servetlerini aktarmalarını ifade ettiği hatırlatıldı.

ABD Y Kuşağı Milyoneri Öte yandan rapor, 618 bin Y kuşağı milyonerinin neredeyse yarısını temsil eden yüzde 44’ünün Kaliforniya’da yoğunlaştığını gösterdi. Rapor bunun genel milyoner nüfusu ile tutarlı olduğunu ve Kaliforniya’nın aynı zamanda işletme sahiplerinin en yüksek yüzdesine (yüzde 23) ve en yüksek gayrimenkul yatırımcısı yüzdesine sahip olduğunu savundu.

Kaliforniya’nın arkasından 2 numarada New York’un geldiği ve buranın milyoner Y kuşağı nüfusun yüzde 14’üne ev sahipliği yaptığı aktarıldı.

ABD’de Y Kuşağı Milyoner %44 Kaliforniya Ancak genç milyonerler içine en popüler posta kodu ise ne Kaliforniya ne de New York’ta değildi. Nitekim rapor Y kuşağı milyonerlerinin popüler posta kodunun Traverse City, Michigan olduğunu gösterdi. Coldwell Banker, tarihsel olarak bir turizm merkezi olan Lake Michigan sahil kasabasındaki lüks evlerin genellikle 500.000 dolardan başladığını ve buranın sağlam bir ikinci ev piyasasına sahip olduğunu vurguladı.

Zira buradaki evler, lüks ev fiyatlarının genellikle yaklaşık 2 milyon dolardan başladığı Silikon Vadisi’ne kıyasla çok ucuzdu. Y kuşağı milyonerleri için popüler posta kodu sıralaması sırasıyla şu şekilde belirtildi: Traverse City, Freemont, Cupertino, New Almaden, San Jose-Cambrian Park, Sunnyvale, San Jose, Burlingame, Potomac, Rancho Palos Verdes.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu