Yatırım yapmaya başla!

ABD 10 Yıllıkları Endekslere Ters Orantılı Hareket Ederken, Dow J. 25k Seviyesine Yüz Çevirdi

10 yıllık devlet kıymetleri, spot hisse senedi endekslerindeki toparlanma ve gelişmeler doğrultusunda finansallara bakış.
ABD 10 Yıllıkları Endekslere Ters Orantılı Hareket Ederken, Dow J. 25k Seviyesine Yüz Çevirdi

ABD devlet tahvili fiyatları Çarşamba günü düşerken Çin’den yeni bir parasal teşvik dozu yatırımcıların ticarete bakış açısını artırdı. Gösterge 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi dördüncü kez yükseldi ve bu gelişme ila varlık son beş seansta dördüncü kez yükselmiş oldu.

Devlet tahvil analistlerine göre, Çin Halk Bankası’nın küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik finansman maliyetlerini düşürmek için ekonomiye teşvik sağladıktan sonra tahvil fiyatlarının düşmesiyle artan verim yükseldi. Çin hükümetinin Pazartesi günü yayınlanan açıklamasında, ekonomik büyümenin ABD ile çürük bir ticaret mücadelesinin engellediği 1990’dan bu yana en yavaş hıza düştüğünü işaret eden verileri duyurdu.

Financial Times Bildirisi Dikkat Çekti

Dikkat Çeken Bildiriye BakışYatırımcılar, ABD ve Çinli yetkililerle yapılan ticari görüşmeleri iptal etmek için her şeyi yaptıklarını inkar edilmesini değerlendirirken de verim yükseldi. Financial Times Salı günü ABD’nin önümüzdeki hafta bir toplantıdan önce hazırlık görüşmeleri yapma teklifini reddettiğini bildirdi.

TD Menkul Kıymetler faiz oranı stratejisi başkanı Priya Misra, “Çin üzerindeki baskı iç büyüme açısından yüksek görünüyor.” dedi. Hem Çin hükümeti hem de Trump yönetimi, son piyasa dalgalanmaları ve büyümenin yavaşlamasıyla ilgili endişelerin artması konusunda bir anlaşmaya varılması yönünde baskı altında olduğunu belirtti. Misra, “İki tarafın da tarifelerin artmayı istediğini sanmıyorum.” dedi.

Kapalı Hükümet Süreci ve Endekslerin Geleceğine Bakış

Kapalılık Süreci ve Endekslerin GeleceğiAnalistler, şu an ikinci ayının başında olan kısmi hükümet kapatma nedeniyle ABD hükümeti verilerinin beklemede kalmasıyla birlikte, yatırımcıların son ekonomik faaliyetlerin yönünü belirlemeye yardımcı olabilecek sinyaller aradıklarını belirtti. Yatırımcıların merkez bankası politikası doğrultusunda ileri tarihe yönelik tahminde bulunarak yatırımda kullandıkları federal fonlar, yatırımcıların CME Group’a göre Fed’in yıl sonuna kadar oranları %5 düşürme ihtimalini %5 tahmin ettiğini gösteriyor.

ABD spot hisse senedi piyasasında gün toparlanmalı sonuçlandı. Dow Jones %0.70 artarak 24.575 puandan kapanırken endeks için gözlenen önemli seviye 24 bin bandının üzerindeki seyir 25.000 psikolojik sınırına taşınabilirse yönün yukarı olduğu konusunda ağırlıklı bir duruş izlenebilir. 7 bin puanın üzerinde yataya yakın hareket eden Nasdaq endeksinde 7.100 puanın aşılması ve S&P 500’de gözlenen 2.639 kapanışının 2.850 puanı kırması Dow Jones senaryosuna paralel olumlu bir tablo gösterebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum