Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin 10 Yıllıklarının Getirisi 2017’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Yatırımcılar uzun süren ticaret savaşına hazırlık yaparken, ABD'nin 10 yıllıklarında getirisi 2017'den bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.
ABD’nin 10 Yıllıklarının Getirisi 2017’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

ABD’de 10 yıllık hazine bonosunun getirisi, Wall Street’in Washington ile Pekin arasındaki ticarei anlaşmazlığın başlangıçta düşünülenden daha uzun sürdüğünden emin olduğu için bugünkü işlemlerde 2017 yılından bu yana görülen en düşük seviyesine geriledi.

TSİ 17:00 civarında gösterge fiyatına ters yönde hareket eden 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, yüzde 2,331 seviyesinden geriledi.

ABD 10 Yıllık Getirisi Yüzde 2,331'den Düştü7 Aralık 2017 tarihinde görülen yüzde 2,331 seviyesinin altına gerileyen 10 yıllık getirisine ek olarak, 30 yıllık Hazine bonosunun getirisi, 2018 yılının Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviye olan yüzde 2,764 seviyesinin altına gevşedi.

Washington ile Pekin arasındaki son anlaşmazlık, İngiltere merkezli yarı iletken tasarımcısı Arm Holding’in, ABD’nin Huawei’yi kara listeye alma kararına uymak için Çinli telekom devi ile iş birliğini askıya aldığını söylemesi oldu. Önce Google bu yönde adım atarken, ardından birçok ABD’li şirket karara uymak için iş birliğini askıya aldı. Ayrıca Japon Panasonic, İngiltere merkezli Vodafone ve BT Group’da ABD hükümlerine uyacaklarını söyledi.

Mayıs ayının başında yeniden alevlenen ticaret gerginliklerinin en son hamlesi, Huawei’nin ABD tarafından kara listeye alınması oldu.

Son Hamle Huawei OlduABD ile Çin arasında karşılıklı tarife artışları devam ederken, Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, görüşmelerin devam etmesi için ABD’nin yanlış eylemlerini yeniden ele alması gerektiğini söyledi.

Raymond James’de sabit getirili sermaye piyasaları başkanı olan Kevin Giddis, iki hükümet arasındaki ateşli söylem, hisse senetlerini baskı altına alırken, devlet borcu gibi daha güvenli varlıklara olan talebin arttığını söyledi. Giddis, “Hazine pazarı, ABD ile Çin arasındaki görünür farklar ticaret meselesinden tamamen dış ticaret savaşına doğru hızla geçmekte olduğu için bu sabah daha yüksek işlem görüyor,” dedi.

Giddis, gelinen noktada ekonomistler tarafından Çin ile bir ticaret savaşına girilmemesi gerektiğinin kabul edilmeye başlandığını söyledi.

Çin ile Ticaret Savaşına GirilmemeliUzman, “Tarifeler artıyor ve söylemler ateşli bir hıza ulaştı. Bu durum ekonomistleri, Çin’le sadece bir ticaret savaşına girilmediğine ikna etmeye başladı, fakat bunu anlamak normalden uzun sürdü,” dedi. Dün, FED’in son toplantısından birkaç dakika sonra yetkililerin para politikasını belirlemeye yönelik mevcut yaklaşımlarının bir süre için yerinde kalabileceğini kabul ettiklerini gösterdi.

ABD Merkez Bankası’ndaki politika yapıcıların oranları her iki yönde de değiştirmek zorunda olmadıklarını gördükleri için yatırımcılara bir işaret daha geldi. Devlet işsizlik maaşlarına ilişkin ilk talepler, bugün yayımlanan Çalışma Bakanlığı raporuna göre; 18 Mayıs’ta sona eren hafta için mevsimsellikten arındırılmış veriye göre 211 bin oldu. Beklenti ise 215 bin düzeyindeydi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum