Yatırım yapmaya başla!

ABB’nin 3. Çeyrek Bilançosu Zayıf Piyasa Koşullarıyla Düşük Geldi

Üçüncü çeyrekteki karının ve gelirinin düştüğünü açıklayan ABB, zayıf piyasa koşullarına işaret etti.
ABB’nin 3. Çeyrek Bilançosu Zayıf Piyasa Koşullarıyla Düşük Geldi

İsviçreli mühendislik devi ABB, ABD ve Çin’de koşulların zayıfladığını söyleyerek üçüncü çeyrek karında yüzde 15 düşüş bildirdi.

Pekin Washington ile olan ticari anlaşmazlığının etkisini hissederken Çin’deki gerilemenin dönem boyunca hızlandığını ve ABD’de sipariş alımının negatife döndüğünü söyledi. ABB’nin net karı, bir önceki yıla göre 603 milyon dolardan 515 milyon dolara düştü. Rakam, analistlerin 363 milyon dolarlık beklentisini aştı.

ABB’nin geliri 7.1 milyar dolardan yüzde 3 gerileyerek 6.9 milyar dolara düştü ve analistlerin 6.94 milyar dolarlık beklentisini çok az kaçırdı.

ABB’nin 3. Çeyrek Geliri 6.9 Milyar Dolar Şirketin sonuçları, ABB’nin Güney Afrika’da bir enerji santrali kurma projesinin değerini azaltarak endüstriyel otomasyon bölümünde siparişleri, gelirleri ve kazançları bir ısırık alarak da çarptı. Şirketin sonuçları, ABB’nin Güney Afrika’da bir enerji santrali inşa etmek için bir projenin değerinde düzeltme yapmasıyla da etkilendi.

İcra Kurulu Başkanı Peter Voser, şirketin robotik ve otomasyonun ötesinde, bazı müşteri pazarlarını etkileyen zayıf makroekonomik koşullarla karşılaştığını belirterek sonuçları sağlam olarak nitelendirdi.

ABB’nin Zayıf Piyasa Koşulları 3. Çeyrek Geliri 6.9 Milyar Dolar Ürünleri fabrikalarda, elektrifikasyon projelerinde ve nakliye programlarında kullanılan ABB; söz konusu makroekonomik koşulların Avrupa ve Çin’de karışık kalırken ABD’deki koşullarınsa zayıfladığını dile getirdi. Nihayetinde bir fabrika teçhizatı tedarikçisi olarak Zürih merkezli ABB, son aylarda duraklayan üretim yavaşlamasına maruz kaldı. Şirket ayrıca Bjorn Rosengren’in CEO olarak yönetime geçmesi öncesinde bir revizyondan geçiyordu.

ABB CEO’su Ulrich Spiesshofer, Nisan ayında İsviçreli mühendislik devinin liderliğinde ve yatırımcıların baskıları arasında yaklaşık 6 yılın ardından istifa etmişti. Ağustos ayında ABB, yeni CEO’sunu Bjorn Rosengren olarak seçmiş, yöneticinin ABB’ye 1 Şubat 2020’de katılacağı ve Peter Voser’den görevi 1 Mart 2020’de devralacağını açıklamıştı.

ABB Yönetim Kurulu Başkanı Peter Voser; “Yönetim Kurulu, değer yaratmada başarılı bir performansı bulunan Björn Rosengren’in liderliği üstlenecek olmasından memnuniyet duymaktadır. Sahip olduğu yönetsel beceriler, ABB’nin dönüşüm sürecinin bir sonraki aşamasında tam da ihtiyaç duyduğu türdendir. Yönetim kurulumuz titiz bir arayış sonrasında, Björn Rosengren’in bu görev için en iyi aday olduğu sonucuna varmıştır” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum