Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Yaptırımlarına Putin ve Lavrov da Eklendi

Günlerdir açıklanan yaptırımların Putin’i kapsamaması dikkat çekerken, AB’den gelen son açıklama listeye Rus devlet liderinin de eklendiğini bildirdi.
AB Yaptırımlarına Putin ve Lavrov da Eklendi
Yorum

Rusya’nın doğu Ukrayna’daki iki halk cumhuriyetinin bağımsızlığını tanımasıyla birlikte ABD, Almanya, İngiltere olmak üzere birçok ülkeden yaptırım kararı alındı.

Dün sabah itibarıyla savaşın resmen başlaması bu yaptırımların şiddetini artırırken, hemen hepsi sadece Rusya ekonomisini kapsıyordu. Ancak son gelişme itibarıyla bu durum değişti.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un yaptırım listesine alındığını duyurdu.

Konsey’in Rusya’ya karşı şimdiye kadarki en sert yaptırımları onaylayacağını belirten Borrell, küresel diplomatik erişimi sürdüreceklerini söyledi.

AB, yaptırımların ilk paketinde Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı Duma’nın 351 üyesine kısıtlayıcı tedbir uygulama kararı almıştı. Henüz yürürlüğe girmeyen ikinci paketin ise finans, enerji, ulaşım, ihracat kontrolü ve finansmanı ile vize politikası gibi alanları kapsayacağı söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu