Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Ülkeleri Göç Anlaşması İmzalamak için Toplandı

Avrupa Birliği'nin 27 üye ülkesinin elçileri, mülteci ve göçmenlere bakım görevinin paylaşılması konusunda bir anlaşmaya varmak hedefiyle toplandı. İşte detaylar;
AB Ülkeleri Göç Anlaşması İmzalamak için Toplandı
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği’nin (AB) 27 üye ülkesinin elçileri bugün mülteci ve göçmenlere bakım görevinin paylaşılması konusunda bir anlaşmaya varmak hedefiyle Brüksel’de bir araya geldi. Görüşmede, Roma ve Berlin arasındaki yardım gemileri konusunda yaşanan anlaşmazlığın çözülmesi amaçlanıyor.

Londra merkezli haber ajansı Reuters’a konuşan kaynaklar, AB ülkeleri elçilerinin yıl sonuna kadar AB müzakerelerine başkanlık edecek olan İspanya tarafından önerilen geçici anlaşmanın değiştirilmiş metni üzerinde toplanacağını belirtti.

Toplantıda, İtalya’nın Lampedusa adası dahil Akdeniz üzerinden artan göç sebebiyle düzensiz göçü tartışacakları vurgulandı. AB ülkeleri elçilerinin Perşembe ve Cuma günü İspanya’nın Granada’sında buluşmasından önce söz konusu toplantının bir anlaşmaya varmak için son şans olduğu bildirildi.

Anlaşmayı Polonya ve Macaristan Engelleyemeyecek

Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) insanları denizden toplamasıyla ilgili anlaşmazlık nedeniyle geçen hafta AB’nin göç bakanları bir anlaşmaya varamadı.

Ancak AB elçileri, bu durumu Almanya ve Polonya’daki önemli seçimlerle 2024’teki pan-Avrupa parlamento oylaması öncesinde gerçekleştirmeye istekli.

GCM Yatırım Banner

Reuters haberinde, Polonya ve Macaristan gibi ülkelerin Orta Doğu ile Afrika’dan gelen herhangi bir kişiye ev sahipliği yapılmasına şiddetle karşı çıktığına işaret etti.

Tüm bunlara rağmen AB’nin 27 üye ülkesinin, Polonya ve Macaristan’ın engelleyemeyeceği bir çoğunluk anlaşmasına varabileceği öngörüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.