Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Ukrayna’ya 500 Milyon Euro’luk Yardım Açıkladı

Savaşı sonlandırmayı ve Rusya’yı yaptırımlarla güçsüz hale getirmeyi amaçlayan AB’den yeni açıklama geldi. Ukrayna'ya dev yardım paketi duyuruldu.
AB Ukrayna’ya 500 Milyon Euro’luk Yardım Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ukrayna’ya saldırısından dolayı Rusya’ya birçok alanı kapsayan 3 yaptırım paketi uygulayan AB’nin, bu konuda devamını getirebileceğini söyledi.

Durumun daha da kötüye gitmesi durumunda ek adımlar atılacağını belirten Leyen, Rusya’ya doğal gaz, petrol ve kömür konusunda bağımsız olmaları gerektiğinin altını çizdi. Bu bakımdan sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) tedarikini ve yenilenebilir enerji yatırımlarını artırdıklarını açıkladı.

Amaçlarının Rusya’nın komşularıyla savaşma kapasitesini düşürmek ve ekonomisini olumsuz etkilemesini sağlamak olduğunu ifade etti. AB dün aldığı bir karar ile Rusya’ya Euro banknotlarının tedarikini de yasaklamıştı.

Konuşmasında Ukrayna’ya yapılacak destekten bahseden Leyen, 500 milyon Euro’luk yardım yapılacağını ve daha fazlasının geleceğini açıkladı. Bunun AB bütçesinden karşılanacağını belirten isim, önceliğin savaşı sonlandırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu