Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB, Rusya’nın Vahşete Karışan Komutanlarına Yaptırım Uygulayacak

Avrupa Birliği, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı da bulunan pek çok komutanı yaptırım listesine ekledi.
AB, Rusya’nın  Vahşete Karışan Komutanlarına Yaptırım Uygulayacak
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği, Ukrayna’da vahşete karışan birliklere öncülük ettiğini söylediği Rus askeri komutanlarını Bucha ve Mariupol’un “kasapları” olarak nitelendirerek kara listeye aldı.

En son yaptırım listesinde, Başkan Vladimir Putin ile yakından ilişkili olarak tanımlanan Alina Kabaeva da yer aldı. AB, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline ilişkin son yaptırım turunun hedef aldığı 65 kişinin adını daha açıkladı.

Mariupol ve Bucha Kasapları Yaptırım Listesinde

Adı geçen 65 kişi arasında AB’nin Bucha’da sivilleri öldüren, tecavüz eden ve işkence eden Rus birliklerine liderlik ettiğini ve kendisine “Bucha Kasabı” lakabını kazandırdığını söylediği Azatbek Omurbekov da vardı. Rusya, Bucha’da sivilleri öldürdüğünü yalanlamıştı.

AB’nin Mariupol kuşatmasını ve binlerce kişinin ölümüne neden olan bombardımanı denetlediğini söylediği bir general olan Mikhail Mizintsev de listede yer aldı. Mizintsev’in Azak Denizi liman kentine yönelik Rus hava saldırılarının bir doğum hastanesini ve bir tiyatroyu vurarak yüzlerce çocuğu öldürdüğü saldırıyı düzenlediği ve kendisini “Mariupol Kasabı” olarak adlandırdığı belirtildi.

Rusya, Mariupol’da sivilleri hedef aldığını yalanladı ve tiyatro bombalama ve doğum hastanesi saldırısı da dahil olmak üzere olayların Rusya’yı suçlamak için düzenlendiğini söyledi. Toplamda 1.100’den fazla ismi içeren kara listeye bir diğer önemli ilave, jimnastikte eski bir olimpiyat madalyası olan ve ardından Putin’in Birleşik Rusya partisinden milletvekili olan Kabaeva oldu.

GCM Yatırım Banner

AB ayrıca Kremlin sözcüsü DmitriPeskov’un çocukları Elizaveta ve Nikolay Peskov’un yanı sıra Peskov’un eşi, eski buz pateni şampiyonu Tatiana Navka’ya da yaptırım uygulayacak. 65 isim arasında Rus milyarder Rus işadamı Andrey Melnichenko’nun eşi Aleksandra Melnichenko da yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.