Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den Rusya Destekçisi Belarus’a Yaptırım

Avrupa Birliği, Rusya'nın Ukrayna işgalinde destekleyici rolü gerekçesiyle Belarus'a karşı yeni yaptırımlar açıkladı. Detaylar aşağıda;
AB’den Rusya Destekçisi Belarus’a Yaptırım
Son Güncelleme: 
Yorum

Kremlin’in Ukrayna’ya saldırıları 7. gününde devam ederken, Rusya’nın destekçisi konumundaki ülke olan Belarus’a yeni yaptırımlar geliyor.

Avrupa Birliği’nin Fransa Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre AB diplomatları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde destekleyici rolü nedeniyle Belarus’a karşı yeni yaptırımları onayladı.

Buna göre yaptırımların bazı ekonomik sektörleri ve özellikle kereste, çelik ve potasyumu vuracağı belirtildi.

Başkanlık söz konusu açıklamada, yaptırımların yürürlüğe girmek için AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanacağını belirtti. Yaptırımlardan bazılarının mevcut kısıtlayıcı önlemlerdeki boşlukları kapatması bekleniyor.

Bu arada dün de İngiltere’nin Belarus’a yaptırım açıkladığı öğrenildi. Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Belarus Genelkurmay Başkanı Viktor Guleviç, üç savunma bakan yardımcısı ile 2 askeri işletmeye yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Belarus’un, kendi sınırları içinde saldırıyı kolaylaştırmak dahil Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaşta oynadığı rol vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu