Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Rus Petrolünde Tavan Fiyat Uygulamasından Geri Adım Atmıyor

AB, Rus ekonomisine uyguladığı ağır yaptırımları geri çekmemekte kararlı. Geçen yılki tavan fiyat uygulamasının kaldırılmayacağı öğrenildi.
AB Rus Petrolünde Tavan Fiyat Uygulamasından Geri Adım Atmıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa, Rus ekonomisinin temel dayanağı olan enerji alanına ilişkin yaptırımlarını devam ettirme konusundaki ısrarını sürdürüyor. Geçen yıl Aralık ayında yürürlüğe giren, Rus petrolüne 60 dolarlık tavan fiyat uygulaması yeni yılda da uygulanmaya devam edecek.

Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa’nın çıkarını önceleyen ve Rusya’nın tepkisini çekecek olan kararını bir kere daha deklare etti.

Komisyon, Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin 60 dolarlık tavan fiyattan Rus petrolü almasının yeni yılda da devam edeceği kararını aldı.

Bloomberg’e konuşan kaynakların aktardığına göre kararın, Rus ekonomisini olumsuz etkileyeceği ancak piyasa için endişe verici bir durum yaratmayacağı söylendi.

G7 ülkesinin yakından takip ettiği uygulamanın başka ülkeler için risk yaratmadığının altı çizildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%