Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB: Krizi Çözmek için Rusya ile Diplomatik Temas Sürdürülmeli

AB, Bucha katliamı nedeniyle Rusya’ya yeni yaptırımlara hazırlanırken, bir yetkili krizin çözümünde iletişim kanallarının açık tutulmasının önemine dikkat çekti.
AB: Krizi Çözmek için Rusya ile Diplomatik Temas Sürdürülmeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 40 gündür devam ediyor. İstanbul’da yapılan müzakereler barış umutlarını artırsa da Ukrayna’nın Bucha kentinde yaşananlar tansiyonun yeniden tırmanmasına yol açtı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Rusya ile müzakerenin çok zor olduğunu söyledi. Avrupa Birliği Dışişleri Komisyonu sözcüsü Peter Stano ise Ukrayna krizinin çözülebilmesi için Rusya ile diplomatik temasları sürdürmenin ve iletişim kanalını açık tutmanın önemli olduğunu vurguladı.

Sorunun kaynağının Putin olduğunu söyleyen Stano, onunla iletişim kurulması gerektiğini, bunun da çeşitli kanallarla ve liderlerle sağlanacağını dile getirdi.

AB’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar üzerinde çalışmayı hızlandırmayı planladığını, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in Bucha’daki katliam nedeniyle yeni yaptırımları hızlandırmayı önerdiğini açıkladı.

ABD Başkanı: Putin Savaş Suçlusudur

ABD Başkanı Joe Biden da Bucha’da yaşananları sert bir dille kınadı. Bunun bir savaş suçu, Putin’in de savaş suçlusu olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Biden, Ukrayna’da görülen vahşetin ardından Putin’e karşı savaş suçları ile ilgili dava açılması gerektiğini söyledi. Rusya’ya daha fazla yaptırım uygulayacaklarını da sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.