Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den Kripto Para Uyarısı: Tüm Para Kaybedilebilir

AB bünyesinde üst düzey mali düzenleyiciler, tüketicilerin kripto para piyasasındaki risklere karşı uyardı. Ayrıntılar haberde…
AB’den Kripto Para Uyarısı: Tüm Para Kaybedilebilir
Yorum

Kripto para piyasasına yönelik ülkelerin düzenleyicilerinden risk uyarıları gelmeye devam ediyor. Avrupa Birliği’ndeki bir grup üst düzey mali düzenleyici tüketicileri uyardı ve yatırımcıların kripto varlıklarındaki tüm paralarını kaybetme olasılığıyla karşı karşıya kalabileceğini kaydetti.

Açıklamada kripto varlıkların son derece riskli olduğu ve tüketicileri korumak için yeterli önlemlerin alınması gerektiği konusunda uyarılara yer verildi.

Bildiri, Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) ve Avrupa Sigorta ve Mesleki Emeklilik Otoritesi’nden (EIOPA) oluşan Avrupa Denetleme Otoriteleri (ESA) tarafından yayınlandı.

Tüm Para Kaybedilebilir

Tüm Para Kaybedilebilir

Düzenleyiciler, kripto yatırımcılarının bu varlıkları satın alırlarsa yatırdıkları tüm parayı kaybetme olasılığıyla karşı karşıya kalabileceğini ve yatırımcıların sosyal medyadaki yanıltıcı reklamlara karşı korunması gerektiğini belirtiyor.

Yatırımcıların vaat edilen hızlı ya da yüksek getirilere karşı özellikle dikkatli olmaları gerektiği ifade edildi. Avrupa Birliği bir süredir kripto varlıkların sahip olduğu riskleri tartışıyor.

Geçtiğimiz günlerde parlamentoda, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların yasaklanmasına olanak sağlayan bir oylama yapılmıştı. Yapılan oylama oy çokluğu ile reddedilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%