Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Komisyonu Başkanı: Ukrayna Bize Ait

Ukrayna’ya her türlü desteği sağlayacaklarını ifade eden AB Komisyonu Başkanı Leyen, son gelişmeleri değerlendirdi.
AB Komisyonu Başkanı: Ukrayna Bize Ait
Yorum

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ukrayna’ya saldırısından dolayı Rusya’ya ağır yaptırımlar açıkladı. Bunlar arasında Rusya’nın Merkez Bankası’nın tüm varlıklarının durdurulması da yer alıyor.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son duruma dair değerlendirme yaptı. AB’nin diğer bazı ülkeler gibi Ukrayna için dayanışma içinde olduğunu söyledi. Ukraynalıların savaşırken AB değerlerini ve ilkelerini savunduğunu belirten Leyen, bu nedenle de her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

“Ukrayna bize ait, bizden biri ve onları aramızda görmek istiyoruz” diyen isim, bu savaşı hiçbir zaman istemediklerini ifade etti. Savaşı Putin’in başlattığını, bu nedenle de kendilerinin ekonomik ve finansal olarak sert yaptırımlarla yanıt verdiklerini belirtti.

Konuşmasına “Bu finansal yaptırımlardan oluşan bütünlükçü bir paket, bazı Rus bankalarını SWIFT’ten çıkarmaktan merkez bankasının varlıklarını dondurmaya kadar uzanıyor. Listeye isimler almak da Avrupa Birliği’nin ilk kez uyguladığı bir yaptırım.” sözleriyle devam etti.

Bu arada AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Ukrayna ordusuna gönderilecek silah, mühimmat, roket ve yakıtın yolda olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu