Yatırım yapmaya başla!

Juncker’den Sert Açıklama: Türkiye AB’den Uzaklaşıyor!

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Juncker, Türkiye'nin üyelik müzakereleri hakkında konuştu. Çok önemli açıklamalar yapan Juncker'in konuşmasının ayrıntıları haberimizde...
Juncker’den Sert  Açıklama: Türkiye AB’den Uzaklaşıyor!

Avrupa Birliği’den (AB) Türkiye’ye dair yeni bir açıklama daha geldi. Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB’nin genel durumu ve geleceği hakkında yaptığı yıllık konuşmasında, Türkiye’nin üyelik müzakereleri konusunda da çok sert açıklamalarda bulundu. Juncker, Türkiye’nin AB’den gittikçe uzaklaştığını belirtti.

Türk halkına her zaman el uzatmaya hazır olduklarını söyleyen Juncker, Türkiye’nin kendini AB’den uzaklaştırdığını dile getirdi.

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısını desteklemediğini belirten AB Komisyonu Başkanı, Türkiye yönetiminin sorumluluklarını yerine getirmediğini ve üyeliğe kabul sürecinin başarısızlıkla sonuçlanması için adeta zemin hazırladığını söyledi.

Avrupa Parlamentosu 6 Temmuz tarihinde Türkiye ile devam eden AB üyelik müzakerelerinin koşullu olarak askıya alınması raporunu sunmuştu.

64’e karşı 477 oyla kabul edilen raporda, 16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliğinin mevcut haliyle yürürlüğe konulması durumunda, Türkiye ile devam eden üyelik müzakerelerinin derhal ve resmi bir şekilde askıya alınması için AB ülkelerine ve komisyona çağrı yapılmıştı. Söz konusu değişikliğin kuvvetler ayrılığı ilkesine ve Kopenhag kriterlerine uymaması da en önemli gerekçe olarak sunulmuştu.

Ankara’yı yükümlülüklerini yerine getirmemekle eleştiren Juncker: “AB Türkiye’ye değil, Türkiye AB’ye katılacak” dedi.

Juncker’in bu sözü aslında diğer tüm açıklamaların özeti niteliğinde, etkili ve bir o kadar da sert! Avrupa Parlamentosu’nda yıllık konuşmasını yapan komisyon başkanı, diğer ülkeler hakkındaki düşüncelerine de yer verdi. İtalya’nın göçmen krizini başarılı bir şekilde atlattığını ve Avrupa’nın onurunu kurtardığını belirtti. Ayrıca göçmen sorunları için bu ay sonunda yeni bir öneride bulunacağını duyurdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum