Yatırım yapmaya başla!

Bira Devi AB InBev ile Tilray’dan Kenevirli İçecek Araştırmasına 100 Milyon $ Yatırım!

Dünyanın en büyük bira üreticisi AB InBev, Çarşamba günü yaptığı açıklamada Kanadalı Tilray ile kenevirle yapılan içecekleri araştırmak için iş birliği yaptığını duyurdu. İşte detaylar;
Bira Devi AB InBev ile Tilray’dan Kenevirli İçecek Araştırmasına 100 Milyon $ Yatırım!

Dünyanın en büyük bira üreticisi Anheuser-Busch InBev, Çarşamba günü yaptığı açıklamada Kanadalı Tilray ile kenevirle yapılan içecekleri araştırmak için iş birliği yaptığını duyurdu.

AB InBev bu hamlesiyle, Kanada’da ve bir dizi Amerikan eyaletinde eğlence amaçlı esrar kullanımının yasallaştırılmasını takiben sektördeki fırsatları keşfetmeye başlayan son şirket oldu. Açıklamada dünya devi Anheuser-Busch InBev’in ve Tilray’in kenevir unsurlarını içeren alkolsüz içecekleri araştırmak için 100 milyon dolarlık kombine yatırım yapacakları belirtildi.

AB InBev’in iştiraki Labatt Breweries’in Başkanı Kyle Norrington; “potansiyel ticari fırsatlar hakkında gelecek kararları yönlendirecek daha derin bir anlayış geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Dünya Bira Devi AB InBev ile Tilray Ortaklık AB InBev’in şimdilik yalnızca Kanada’daki kenevir bileşenlerini kullanacağı ve kenevir ürünlerinin ticari olarak daha sonraki bir tarihte uygulanabilir olup olmadığına karar vereceği kaydedildi. Öte yandan; Kanadalı Tilray’in Nasdaq’da listelenen hisseleri söz konusu duyurunun ardından Perşembe günü açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 13 seviyesinde yükselişe geçti.

Tıbbi amaçla esrar üretiminde uzmanlaşan Kanada menşeli Tilray, geçtiğimiz aylarda halka arz edilmiş ve açılış fiyatı 17 dolar olmuştu.

Dünya Bira Devi AB InBev ile Tilray Kenevir İçerikli İçecekler için Ortaklık Yaptı!Ayriyeten kenevir şirketinin hisseleri Temmuz’da halka açıldığından bu yana dört katına çıkmıştı ki Tilray’in destekçileri arasında Peter Thiel’in sahibi olduğu girişim sermayesi şirketi Privateer Holdings de bulunuyordu. Bunların yanında Tilray, hafta başında İsviçreli ilaç firması Novartis ile uluslararası pazarlarda tıbbi esrar dağıtmak için bir ortaklık kurmuştu.

Keza diğer büyük tüketici markaları da kenevir ürünleri üzerindeki kısıtlamaların nasıl kaldırılabileceğini ve bu alandaki fırsatları araştırıyordu.

Örneğin; Marlboro’nun sahibi Altria Kanadalı kenevir şirketi Cronos’a 1.8 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. Bir başka Kanadalı kenevir işletmesi olan Canopy Growth de Ağustos ayında Corona’nın sahibi Constellation Brands’den çok milyar dolarlık bir yatırım almıştı. Dev tüketici markalardan Coca-Cola ise bu pazara girme gibi bir niyetinin olmadığını açıkça belirtmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum