Yatırım yapmaya başla!

AB: Facebook, Google, Twitter’ın Sahte Haberlerle Mücadele Çabaları Yetersiz

AB yetkilileri, Facebook, Google ve Twitter’ın sahte haberlerle mücadele etmek için daha fazlasını yapmaları gerektiğini söyledi. Detaylar şöyle;
AB: Facebook, Google, Twitter’ın Sahte Haberlerle Mücadele Çabaları Yetersiz

AB yetkilileri, Facebook, Google ve Twitter’ın geçen ay seçim öncesinde sahte haberlerle mücadele etmek için çabalarını artırdığını ancak Rusya’nın devam eden tehditlerini dikkate alarak daha fazlasını yapmaları gerektiğini savundu.

AB, bugünkü ortak bildirisinde ve raporunda, Mayıs sonundaki Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde bot ve sahte hesaplar gibi koordine edilmiş yapay davranışlar olduğuna dair kanıtlar öne sürdü.

Ayrıca Rus kaynaklar tarafından seçmen tercihlerini etkilemeyi ve katılımın bastırılmasını amaçlayan devam eden yanlış bilgi verme faaliyeti bulduğunu ekledi.

AB: Facebook, Google, Twitter Raporu Açıklamada; “İç ve dış aktörler tarafından kullanılan, özellikle de Rus kaynaklarına bağlı olan taktikler, en az devletler ve çevrimiçi platformlar tarafından benimsenen önlemler kadar hızlı bir şekilde gelişiyor” ifadelerine yer verildi. Bununla birlikte Avrupa Birliği raporunda seçimleri hedefleyen farklı bir sınır ötesi dezinformasyon kampanyası olup olmadığını tanımlamak için çok erken olduğunun üzerini çizdi.

AB, şirketlerin gerçekleri kontrol eden ekipleri işe alma ve siyasi reklamcılık konusundaki kısıtlamalar gibi bazı çabalarında ilerleme kaydetseler de bunun yeterli olmadığını vurguladı.

AB: Facebook, Google, Twitter Sahte Haberlerle Mücadele Çabaları Yeterli Değil AB, seçimden önceki günlerde, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Polonya ve İspanya çapında 600’den fazla grup ve Facebook sayfasının dezenformasyon ve nefret söylemi yaydığını bildirdi. Bu sayfaların, 763 milyon kez görüntülendiği de verilen bilgiler arasında yer aldı. Bu arada Facebook’un son aylarda sahte hesaplarla mücadelesini hızlandırdığı biliniyor. Mayıs ayında şirket, 2,2 milyar sahte hesabı kaldırdığını ve eönceki çeyreğe göre rakamı neredeyse iki katına çıkardığını açıklamıştı.

Facebook ayrıca, AB seçimlerinden önce platformda siyasi reklamcılık konusundaki gerekliliklerini de sıkılaştırmıştı. AB de gelişmelere atıfta bulunarak; “Her ne kadar Facebook, sorun tabanlı reklamlardaki şeffaflığını genişletirken, Google ile Twitter bunu yapmasa da tüm imzalayanlar tarafından alınan şeffaflık önlemlerinin etkinliği konusunda sorular devam ediyor, dahası platformlar, reklamları barındıran web sitelerinin reklamlarının şeffaflığını arttırmada yeterli ilerleme kaydetmedi” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum