Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aave Kurumlara Borç ve Likidite Sağlayacak Yeni Hizmet Başlattı

Borç verme platformu, kurumsal katılımcıları DeFi'de mevzuat uyumlu bir likidite havuzu ekledi. Detaylar geliyor...
Aave Kurumlara Borç ve Likidite Sağlayacak Yeni Hizmet Başlattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merkezi olmayan borç verme platformu Aave, kurumların mevzuata uygun merkezi olmayan finansa katılmasına yardımcı olmak için izinli borç verme ve likidite hizmeti Aave Arc’ı başlattı.

Aave Arc, kurumların merkezi olmayan finans (DeFi) alanında düzenleyici uyumluluğu sürdürmeleri için özel olarak tasarlanmış izinli bir likidite havuzu olarak kullanılacak.

Yeni proje için beyaz listeye giren 30 kuruluştan ilki, kurumsal dijital varlık sorumlusu Fireblocks oldu. Geçtiğimiz gün yapılan bir duyuruda, havuzun beyaz listeye alınan kurumların likidite tedarikçileri ve borç alanlar olarak DeFi’ye güvenli bir şekilde katılmasının sağlandığı belirtildi.

Aave Arc havuz şeması
Kaynak: Aave

Aave Arc kullanıcılarının, erişim sağlamak için müşterinizi tanıma/kara para aklamayı önleme (KYC/AML) gibi durum tespiti prosedürlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Beyaz listeye alınan bazı kuruluşlar arasında Anubi Capital, Canvas Digital, CoinShares, GSR ve kripto getiri toplayıcı Celsius bulunuyor.

Aave’nin yeni likidite havuzu, yazının yazıldığı tarih itibariyle 133 milyar dolarlık kilitli toplam değeri (TVL) olan gelişen DeFi alanına daha fazla kurumu dahil etmeyi amaçlıyor. Bu TVL, DappRadar’a göre 10 Ocak 2021’den bu yana 4,5 kat büyüdü .

GCM Yatırım Banner

Kurumlar 2021’de giderek daha büyük miktarlarda kripto para birimi satın almaya başlarken, uyumluluk engelleri ve düzenleyici belirsizlik nedeniyle DeFi alanında çekimser kaldı. Aave yazım itibariyle 228 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 3 milyar dolar üzerinde piyasa değerine sahip.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın