Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

94 Üzerinde Hareket Eden DXY’nin Aylık Kazancı %2

ABD'nin iş gücü verilerini bekleyen dolar endeksi 94 üzerinde istikrarlı ilerliyor.
94 Üzerinde Hareket Eden DXY’nin Aylık Kazancı %2

ABD para birimini emsal sepeti karşısında izleyen dolar endeksi (DXY), bugün 94 eşiğinin üzerinde ancak negatif seyrediyor.

30 Eylül’de 94,50 ile bir yılın zirvesini test eden dolar endeksi, dün en son 94,27’te işlem gördükten sonra bugüne 94,23 ile başladı. TSİ 09.35’te yüzde 0,05 ekside işlem görürken gün içi hareket aralığı 94,18 – 94,28 oldu.

Dolar endeksi, FED’in Kasım ayından itibaren teşvikleri azaltacağı ve gelecek yıl oranları artırmaya başlayacağı beklentilerinden aldığı desteği sürdürdü.
ABD Dolar Endeksi 94 Üzeri
KAYNAK: MarketWatch

5 günlük performansı yataya işaret eden dolar endeksi, bir ayda yüzde 2’ye yakın değerlendi. Yıl başından bu yana yüzde 4,8 değerlenirken bir yıllık kazanç yüzde 0,70 oldu.

Son veriler arasında ADP raporu, işletmelerin 3 ay içinde en fazla işi eklediğini gösterdi. Eylül’de özel sektör istihdamı 568 bin artarken beklenti 428 bin artış yönündeydi.

ADP’nin baş ekonomisti Nela Richardson raporda; ikinci çeyrekte 748 bin istihdam hızından belirgin bir yavaşlamaya rağmen işgücü piyasası toparlanmasının ilerlemeyi sürdürdüğünü söyledi.

Yarın açıklanacak istihdam verilerinin de işgücü piyasası toparlanmasının güçlü kaldığını göstermesi bekleniyor. Bunun da FED’e ilişkin daralma beklentilerini artırarak dolara destek vereceği düşünülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum