Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

94 Üzerindeki Dolar Endeksinin %5,3’lük TÜFE ile Güçlenmesi Bekleniyor

Dün 94,56 ile zirve tazeleyen dolar endeksi, bugün TÜFE ve FOMC bekleyişiyle ekside ilerliyor.
94 Üzerindeki Dolar Endeksinin %5,3’lük TÜFE ile Güçlenmesi Bekleniyor

FED’in Kasım’da daralmaya başlayacağına yönelik artan beklentilerle 94 üzerinde istikrar kazanan ABD dolar endeksi, bugün bir kez daha kritik eşiğin üstünde işlem görüyor.

Dünkü seansta 94,56 ile Eylül 2020 sonrası en yükseğini kaydeden dolar endeksi (DXY), en son 94,52’den işlem gördü. 13 Ekim açılışını yatay yaparken, 92,53 testinin ardından TÜFE temkinliliğiyle hafif düşük işlem gördü.

TSİ 12.45’te yüzde 0,20 ekside işlem gören DXY için hareket aralığı 94,29 – 94,53 oldu.
ABD Dolar Endeksi 94 Üzeri
KAYNAK: MarketWatch

Dolar endeksi yön için bugün açıklanacak ABD TÜFE verilerini ve Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanak sonuçlarını bekliyor.

FED’in yakından izlediği yıllık enflasyon Ağustos’ta yüzde 5,3’e düşerken rakamın Eylül’de sabit kalması bekleniyor. Çekirdek TÜFE’ninse aylık yüzde 0,1 artışın ardından yüzde 0,2 artması bekleniyor.

ING uzmanlarının bugünkü notuna göre yakın tarih, doların güçlü TÜFE okumalarından yararlanmak için mücadele ettiğini gösterse de Kasım FOMC’ye yakınlığı göz önüne alındığında yıllık enflasyon yüzde 5,3 olursa USD’nin güçlenmesi bekleniyor.

Yaklaşan Kasım FOMC toplantısı, yüzde 5,3 veya üzerinde okunan bir enflasyonun Kasım ayındaki Fed daralma beklentilerini körükleyeceği ve nihayetinde dolarda daha yüksek bir harekete yol açacağı düşünülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum