Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

93,44’ü Gören Dolar Endeksi için Yükseliş Bekleniyor

Salı günü 2021’in yeni yüksek seviyelerini kaydeden Amerikan dolar endeksi, ekonomistlere göre yükselişini sürdürecek.
93,44’ü Gören Dolar Endeksi için Yükseliş Bekleniyor

30 Mart’ta arka arkaya 2021’in yeni yüksek seviyelerini kaydeden ABD dolar endeksi (DXY) için gelen tahmin, rallinin süreceğini gösterdi. Dün 93,35’e kadar çıkan endeks, bugün 93 üzerinde kaldı ve TSİ 11.20’ye kadar 93,44’e kadar ulaştı.

ABD’nin benzersiz teşvik paketi, aşı dağıtımlarının hızlandırılması, dün açıklanan tüketici güveni dahil iyimserlik yaratan veriler ve Başkan Joe Biden’ın bugün açıklayacağı altyapı harcama planı doları güçlendirdi. ABD hazine getirileri de yükselişe devam etti.

Doları emsal sepetine karşı izleyen ABD dolar endeksi, TSİ 11.30 sıralarında 93,13’te seyrediyor.

Mart ayını yaklaşık %3 yükselişle bitirmeye ilerleyen DXY, MUFG Bank ekonomistlerine göre güçlenmeye devam edecek. FxStreet’in haberine göre ekonomistler, 1,9 trilyon dolarlık pakete, 1 yılın en yükseğine ulaşan Amerikan tüketici güvenine atıfta bulundu.

Gelişmelerin kısa vadede ABD’de büyüme beklentileri için olumlu bir tablo çizdiği ve güçlü dolar lehine ilerlediği belirtildi. Ekonomistlere göre doların yakın vadeli görünümü olumlu kalmayı sürdürüyor.

Ayrıca Başkan Biden’ın bugün açıklaması beklenen rakamlar, ABD doları ivmesini daha da teşvik edebilir. Fakat uzmanlar ilk planın Kongre’den geçmesi konusunda engeller konusunda uyardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum