Yatırım yapmaya başla!

91 Yaşında Güzellik Kraliçesi Seçilen Farley’in İlham Verecek Hayat Hikayesi

O, 91 yaşında güzellik kraliçesi seçildi. Fakat kadının asıl başarısı, gerçek anlamda zorlukla karşılaşmasına rağmen her zaman hayata sıkı sıkı tutunmuş olması! İşte Kristina Farley:
91 Yaşında Güzellik Kraliçesi Seçilen Farley’in İlham Verecek Hayat Hikayesi

Hayatın çok zor olduğundan yakınıp dururken, böyle hikayeleri okumak az da olsa bizi kendimize getiriyor diye düşünüyorum. Çünkü çoğu zaman sahip olduklarımızın önemini anlayamıyor, elimizdekilerin kıymetini bilemiyoruz. İşte bu nedenle; Kristina Farley’in hayat hikayesini okumalısınız derim. İnanın bana, gülümsemek için ne kadar çok nedeniniz olduğunu anlayıp, hayattan daha çok keyif almaya başlayacaksınız.

1 Kristina Farley’in İlk Yılları Gayet Güzel Geçer!

Kristina Farley’in İlk Yılları Gayet Güzel Geçer!1925’de Polonya’nın doğusunda dünyaya gelen Kristina, 5 çocuklu ailesinin ikinci çocuğudur. Geniş bir arazide, etrafı ağaçlarla çevrili evinde mutlu mesut yaşamaktadır.

2 Çocukluğu Kısa Sürer.

Çocukluğu Kısa Sürer.Kırsal bir bölgede, ailesiyle birlikte huzur içinde yaşayan Kristina’nın hayatı aniden değişir. Çünkü 14 yaşına girdiğinde Sovyetler Birliği ile Hitler yönetimindeki Almanya, Polonya’yı işgal eder.

3 II. Dünya Savaşı’nın Allak Bullak Ettiği Hayatlardan Yalnızca Bir Tanesi!

 II. Dünya Savaşı’nın Allak Bullak Ettiği Hayatlardan Yalnızca Bir Tanesi!1940 yılında Sovyetler Birliği’nin topladığı yüzbinlerce Polonyalı aile gibi, Kristina’nın ailesi de zorla yerinden yurdundan edilir. Sığırları taşımak için kullanılan bir yük trenine bindirilerek, buzlu Ural Dağları’na doğru yola çıkar. Hiç camı olmayan ve her vagonunda 60 kişi bulunan zorlu yolculuğun sonunda, daha da zor günler onları beklemektedir.

4 İki Yıl Boyunca Bir İşçi Kampında Kalırlar!

İki Yıl Boyunca Bir İşçi Kampında Kalırlar!Aile; açlık grevindeki Rus işçilerin kampına, kerestelik ağaç toplamaları için yerleştirilir. Naziler Sovyetler Birliği’ne saldırana kadar burada kalırlar. Babası Andrzej, Almanlara karşı savaşan Sovyetlerin yanında savaşa katılır. Kristina ise annesi ve kardeşleriyle birlikte Özbekistan’a gider.

5 Aile Dağılır!

Aile Dağılır!Başkentin yakınlarında pamuk toplayarak geçimini sağlayan ailenin durumu biraz daha düzelmiştir. En azından karınlarını doyurabiliyorlardır. Fakat savaş devam ettiği için Kristina’nın annesi çocuklarını daha güvende olacaklarını düşündüğü bir yetimhaneye yollar. Ama büyük olan kızı yanında kalır.

6 Kristina ve 3 Kardeşi Anneleriyle Ablalarını Bir Daha Göremezler!

Kristina ve 3 Kardeşi Anneleriyle Ablalarını Bir Daha Göremezler!Uzun bir yolculuktan sonra Tahran’a varan çocuklar, temiz yatakların ve bol yemeğin olduğu yetimhanede daha rahat ederler. Ancak Kristina’nın sınavı bitmemiştir çünkü o çok hastadır.

7 Öldü Zannedilen Kristina, Kaldırıldığı Morgdan Şans Eseri Kurtulur!

Öldü Zannedilen Kristina, Kaldırıldığı Morgdan Şans Eseri Kurtulur!Zatürre olan Kristina öldü zannedilerek morga kaldırılır. Neyse ki bir hemşire onun hareket ettiğini görür ve genç kız hayata döner. İyileştikten sonra 2 erkek kardeşini askeri okula, 8 yaşındaki kız kardeşini de Afrika’da bir yetimhaneye gönderir. Kendisi de hemşire yardımcısı olarak orduya katılır. 5 yıllık görevi için Kral George madalyasına layık görülür.

8 Annesinin Sıtmadan Öldüğünü Öğrenir ama Ablasından Haber Alamaz!

Annesinin Sıtmadan Öldüğünü Öğrenir ama Ablasından Haber Alamaz!Irak’ta babasıyla bir araya gelen Kristina, Roma’nın güneyinde Monte Cassino Muharebesi’ne katılır. Burada hemşirelik yaparken, yaralı bir asker olan Stanley Slovikovski ile tanışıp onunla evlenir. Kardeşleriyle ancak yıllar sonra buluşabilen kadın, savaşın bitmesiyle birlikte de kocasıyla İngiltere’ye yerleşir. Ancak Stanley’nin alkol sorunu vardır ve 1949’da bu nedenle ölür. 3 çocuğu olan Kristina hem meteliksiz hem de yapayalnız kalır.

9 Mücadelesi Hiçbir Zaman Bitmeyen Kristina Pes Etmez.

Mücadelesi Hiçbir Zaman Bitmeyen Kristina Pes Etmez.Küçükken öğrendiği dansları çocuklara öğreten genç kadın, bir grup kurar. Hatta 1953 yılında Kraliçe Elizabeth’in taç giyme töreninde sahne alır. İngiltere’deyken bir kız çocuğu daha olur ama çocuğun babasıyla evlenmez. 1955’te ise 4 çocuğuyla birlikte Amerika’ya gider. Dişçi olarak çalışmaya başlayan kadın, “hayatımın aşkı” olarak tanımladığı Ed Farley ile evlenir ve bir kızı daha olur.

10 91 Yaşında Güzellik Kraliçesi Seçilen Kadın, Hayata Hala Umutla Bakıyor!

91 Yaşında Güzellik Kraliçesi Seçilen Kadın, Hayata Hala Umutla Bakıyor!Polonyalıların bir araya geldiği dernekler için çalışan ve çocuklara Polonya’nın geleneksel danslarını öğreten Farley, 2016’da Ms Connecticut Senior America yarışmasına katılarak güzellik kraliçesi seçildi ve tacını giydi. “Şiir okuyabiliyor, dans edebiliyor, Carmen Miranda taklidi yapabiliyorum. Hayat felsefem herkesi sevmek ve herkese iyi davranmak.” diyen azimli kadın, 19 Ağustos’ta yapılacak yarışmada tacını yeni kraliçeye devredecek.

Evet, Kristina Farley’in hikayesi hakkında kısaca konuştuk. Peki, hayata olumlu bakma konusunda epey başarılı olan bu kadın hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmeyen Farley, sizce de büyük bir alkışı hak etmiyor mu? İlham ya da ders! Buna ne derseniz deyin ama bence hepimiz ondan bir şeyler almalı ve zor süreçlerden geçerken mızmızlanmayı bırakmalıyız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum