Paylaşım
in G+

8. Nesil VW Golf’ün Gezinti Sırasında Çekilen Fotoğrafı Geldi!


 

Bir segmenti neredeyse "Golf Sınıfı" olarak anılmasını sağlayan MK8 Golf'e dair yeni görseller geldi!

VW’nin 1974 yılında MK1 olarak başlattığı macerası Golf‘ün 2020 model yılına dair bazı net görüntüleri elimize ulaştı. 2 ay önce MK8 Golf’e dair ilk teaser paylaşılmıştı. 2017 yılında da aslında nasıl olabileceği konusunda sizleri biraz aydınlatmaya çalışmıştık. Carscoops‘tan gelen korsan görüntülerde, kamuflajsız şekilde Alman modeli görüyoruz.

VW’nin en fazla yatırım yaptığı ve dikkatli üretimini gerçekleştirdiği modeline Golf dememiz mümkün. Şaşırdığımız nokta ise üzerindeki örtülerin birden bire kaldırılmış olması. O yüzden kafamızda acaba o değil mi diye sorular beliriyor!

2020 yılının en çok beklenen modeli olan Golf’ün karakter yapısında radikal bir değişim olmayacağını gördük.

Arka kısmından daha çok görüntü alınmış. 7. nesille karşılaştırdığımızda neredeyse fark bulamadık. Stoplara odaklandığımızda değişim değil, makyaj operasyonuna göre şekiller verilmiş. Tamponda farklılaştırılmalar olsa da yine am başka bekliyorduk. Aslında her şey henüz çok net değil.

Karoserinden Golf 8’in büyüdüğü gözüküyor.

Şirketi de zaten boyutsal anlamda bir büyümenin olacağını söylemişti. johannes.vag adlı bir kullanıcının çektiği görüntüler de dış kısım için daha fazla yorumlama yapılabilir. Bize göre bu görseller dışında yeni Golf’ün değişimlerinin daha fazlası olacağı kanısındayız.

Şu da var; VW, müşterilerini aşırı değişimlerle karşılayan bir firma değil. Modellerini bir önceki nesline nazaran 360 derece farklı gösterecek hareketler yapmayan bir şirket. Eğerki yeni nesil Golf’ün çıkış kasası bu ise görseller ispatı niteliğinde.

Ön yüzde Golf bakışlarının sertleştirileceğini düşünüyoruz.

Özel bir Instagram adresinde yayınlanan fotolarda şişkin bir kaput yapısıyla karşılaşıyoruz. Golf, MQB Evo adlı daha gelişmiş araçların üretildiği platforma geçiş yapacak. Gelen bilgiler arasında ağırlıkta eskisine göre 45 kg tasarruf edileceği söylendi.

Biraz daha uzun dingil mesafesi sayesinde iç mekan oturma pozisyonlarında ciddi farkların olması demek. Yarı özerk bir sistemle üretileceğini daha öncede söylemiştik. Değişmeyecekler arsında yine güvenlik üst seviyede olacak.

Motor kısmından bahsedecek olursak; giriş seviyesinde 3 silindirli turbo destekli 1.OL TSI, üst paket benzinliler de ise 1.5 TSI olacağını düşünüyoruz. Dizel kısmında 1.6L ve ülkemize gönderilmeyecek 2.0L TDI’larla sahne alınacak. Aktarım yine 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG ile gerçekleştirilecek.

Bunların yanında ekstra olarak bazı motor versiyonları 48 Voltluk hafif hibrit desteği ile geliyor. Golf 8’in imalatına 2019 Haziran ayında başlanacağı söylendi. Tam gösteriminin ise 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda olması bekleniyor. Yeni nesil MK8 Golf’ten gelen bilgiler şimdilik bu kadar. Farklı ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paratic Piyasalar