Yatırım yapmaya başla!

Kaçakçılar Çin’e 79.8 Milyon Dolar Değerinde iPhone’u Drone Kullanarak Soktu!

Shenzhen’deki gümrük memurlarının yakaladığı suçluların, Çin’e 79.8 milyon dolar değerinde iPhone soktuğu anlaşıldı. Ve kaçakçılar bunu drone kullanarak yaptı…
Kaçakçılar Çin’e 79.8 Milyon Dolar Değerinde iPhone’u Drone Kullanarak Soktu!

Çin hükümetinin gazetesi Legal Daily’nin haberine göre; ülkenin teknoloji merkezi konumundaki Shenzen’de bir grup suçlu yakalandı. Olayı manşetlere taşıyan şey ise suçluların kullandığı yöntemler ve kaçırılan ürünün dudak uçuklatan fiyatıydı.

Zira Shenzhen’deki gümrük memurlarının yakaladığı suçluların, drone kullanarak 79.8 milyon dolar ya da 500 milyon Çin yuanı değerinde iPhone’u yasa dışı yollarla ülkeye sokulduğu anlaşıldı.

Cuma dünü Legal Daily’de yer alan habere göre; yetkililer drone kullanarak iPhone kaçıran 26 şüpheliyi ele geçirdi.

Çin'de Drone Aracılığıyla iPhone KaçırmaBuna göre suçluların Hong Kong’tan Shenzen’e 79.8 milyon dolar (500 milyon Çin yuanı) değerinde iPhone kaçırdığı belirtildi. İki şehir arasında taşıma yapmak için drone kullanan kaçakçılar, ülkede büyük yankı uyandırdı.

Zaten yapılan açıklama da söz konusu olayın Çin’de bir ilk olduğunu ve yetkililerin de fazlasıyla şaşırdığını belirtir nitelikteydi.

Çin'de Bir İlk: 79.8 Milyon Dolarlık iPhone Drone'la Kaçırıldı!“Çin’de sınır ötesi kaçakçılık suçlarında drone’ların kullanıldığı ilk dava” diyen yetkililer tarafından suçla ilgili daha başka çarpıcı bilgiler de verildi. Kaçakçıların genellikle gece yarısından sonra faaliyete geçtiğini söyleyen bir görevli, yalnızca dakikalar içinde onlarca iPhone’un karşı tarafa gönderilebildiğini kaydetti.

Drone’ların taşıdığı küçük çantalar içine 10’dan daha fazla iPhone’un yerleştirildiği ve ürünlerin kısa sürede karşı tarafa ulaştırıldığı dile getirildi.

Çin'de Drone Kaçakçılığı Önlemek için Ekipman GeliştirilecekÖyle ki kaçakçıların yalnızca bir gece içinde 15 bin iPhone’u sınır ötesine geçirebilecek şekilde faaliyet gösteriyormuş. Shenzen gümrük sözcülerinden yapılan açıklama göre; Çin’in ilk kurulan özel ekonomik bölgesi niteliğini taşıyan kent; bundan sonra yeni kaçakçılık yöntemlerini izlemek için ileri teknoloji aletler kullanacak.

Teknik ekipmanlarını geliştirecek olan yetkililer, benzer suçların işlenmesine mahal vermemek için yüksek çözünürlüklü monitörler ve drone’lar gibi teknolojilerini geliştirecek. Ancak bu yöntemler; dünyanın en büyük drone üreticisi olarak gösterilen Çin’de ne kadar işe yarar, orası şüpheli…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum