Paylaşım

Amerikan Yazarlar Birliği Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu!


 

Bu yıl 70. kez düzenlenen Amerikan Yazarlar Birliği ödülleri sahiplerini vurdu. Ve gecenin yıldızları Get Out ile Call Me By Your Name oldu.

Yazarlar Birliği (Writers Guild of America) ödülleri 70. kez sahiplerini buldu. Gecenin en büyük ödüllerini ise Get Out’la büyük bir çıkış yapan Jordan Peele ile Call Me By Your Name ile çok konuşulan James Ivory kaptı.

Yazarlar Birliği gecesinde ödül kazananlar arasında The Handmaid’s Tale ve Big Little Lies gibi tanıdık yapımlar da vardı. İşte törenden mutlu ayrılanlar ve haberin detayları;

Öncelikle Yazarlar Birliği’nde gecenin yıldızlarından biri olan Jordan Peele’den bahsedelim.

Yazarlar Birliği’ne Damga Vuran İsim Jordan PeeleZira daha önce oyunculuk yapan Jordan Peele, ilk yönetmenlik deneyimi Get Out’la büyük bir çıış yapmıştı. Hatta 2017 yapımı korku filmi 2018 BAFTA Ödülleri’nde de aday gösterilmiş, Jordan Peele’den övgüyle söz edilmişti.

Ve yakaladığı başarı neticesinde Jordan Peele oyunculuğu bıraktığını açıklamış, bundan sonra yönetmenlik yapacağını duyurmuştu.

Jordan Peele Oyunculuğu Bıraktıİlk filmiyle 245 milyon dolarlık gişe yapan Peele, yönetmenliğin çok daha eğlenceli olduğunu söyleyerek oyunculuğu bırakarak kamera arkasına geçenleri çok daha iyi anladığını açıklamıştı.

Öte yandan; Patton Oswalt’ın sunduğu törende Call Me By Your Name’le En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazanansa James Ivory oldu.

70. Yazarlar Birliği Ödüllerini Patton Oswalt Sunduİlaveten; 75. Altın Küre Ödülleri’ne de damgasını vuran The Handmaid’s Tale; En İyi Yeni Dizi ve En İyi Drama Dizisi dalında 2 ödül kazandı. Beğenilen HBO dizisi Big Little Lies da En İyi Uyarlama Mini Dizi dalında ödüllendirildi.

En İyi Animasyon Dizisi Bölümü’nde BoJack Horseman, Time’s Arrow kazanan olurken, En İyi Drama Dizisi Bölümü’nün kazananı Better Call Saul, Chicanery oldu. Amerikan Yazarlar Birliği’nin törenden ödülle ayrılan diğer yapımlar ise Veep, Flint, Will & Grace ve En İyi Belgesel Senaryosu dalında Jane’le Brett Morgen olarak açıklandı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın